Özhaseki düzeltme yaptı

Özhaseki düzeltme yaptı.16466
  • Giriş : 09.06.2009 / 19:58:00

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ''medyada Başkan Özhaseki'nin sürece yönelik yaptığı eleştirilerin Mehmet Topuz'a yönelik eleştiri olarak kamuoyuna aktarıldığını'' belirterek şu açıklamayı yaptı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ''medyada Başkan Özhaseki'nin sürece yönelik yaptığı eleştirilerin Mehmet Topuz'a yönelik eleştiri olarak kamuoyuna aktarıldığını'' belirterek ''Hem Başkan Özhaseki'yi hem de Mehmet Topuz'u zorda bırakan haberler çıkmıştır. Başkan Özhaseki'nin bu konudaki açıklamaları kişileri ve kurumları değil, yaşanan süreci ve olayı hedef almaktadır'' denildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

''Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki'nin, Mehmet Topuz'un transferiyle ilgili olarak dün basın mensuplarına yaptığı açıklamadan yola çıkarak, abonelerine bülten geçen AA, Başkan Özhaseki'nin ifadelerindeki özneleri karıştırmış ve sürece yönelik yaptığı eleştirileri Mehmet Topuz'a yönelik eleştiri olarak kamuoyuna aktarmıştır.

AA'nın bu bültenine dayanılarak gerek yerel gerekse ulusal basında yapılan haberlerde Başkan Özhaseki'nin, Mehmet Topuz'un şahsına yönelik eleştirilerde bulunduğu ve 'çirkin bir yola girdiği' şeklinde ifadelere yer verilmiş iken, Başkan Özhaseki'nin açıklamasında, yaşanan sürecin çirkin olduğu ve gereksiz bir hale dönüştüğü ifade edilmiştir.

Şöyle ki; basın mensuplarından çeşitli konularda gelen sorular arasında 'Bir de Mehmet Topuz konusu var. Sadece Kayseri'yi değil Türkiye'yi meşgul ediyor. Siz bu konuda neler söylemek istersiniz?' şeklindeki soruya karşılık olarak Başkan Özhaseki tarafından 'Bana göre (transfer konusu) çirkin bir yola girdi. Gereksiz bir hale dönüştü' şeklinde başlayan bir açıklama yapılmıştır. AA tarafından konuya ilişkin yapılan haberde ise 'Özhaseki, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mehmet Topuz'un çirkin bir yola girdiğini ve içinde bulunduğu durumun gereksiz bir hale dönüştüğünü bildirdi' şeklinde ifade kullanılmış ve Mehmet Topuz'u hedefe koyan içerikte bir bülten geçilmiştir. Bunun sonucu olarak da basın kuruluşlarında hem Başkan Özhaseki'yi hem de Mehmet Topuz'u zorda bırakan haberler çıkmıştır... Başkan Özhaseki'nin bu konudaki açıklamaları kişileri ve kurumları değil yaşanan süreci ve olayı hedef almaktadır.

Anadolu Ajansı'nın bundan sonraki yapacağı haberlerde daha titiz davranmasını bekliyoruz. Konuya ilişkin gerçeklerin bu meyanda olduğunu ifade eder, kamuoyuna duyururuz.''

-AA DÜZELTME HABERİ YAYINLANDI-

Kayserispor Onursal Başkanı Başkan Özhaseki'nin, dün basın mensuplarına yaptığı açıklamaya ilişkin olarak bugünkü AA bültenlerinde düzeltme haber metni yer almıştır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*