Özkan, Baykal'ı seçimi kaybedeceği konusunda uyarmış!

Özkan, Baykal'ı seçimi kaybedeceği konusunda uyarmış!.10972
  • Giriş : 14.01.2008 / 20:36:00

Kanaltürk'ün sahibi Tuncay Özkan, Deniz Baykal'a, seçimleri kaybedeceğini söylemiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kanaltürk'ün sahibi Tuncay Özkan, 22 Temmuz seçimleri öncesinde Kanaltürk'te bir televizyon programı sonrasında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a, seçimleri kaybedeceğini söylediğini ve miting sayılarının artırılmasını istediğini ileri sürdü.

CHP'de kongrede Baykal'ın başkanlığı kaybetmesinin zor olduğunu dile getiren Özkan, kazanmasını istemediğini, başkanlığı sürdüğü takdirde Mart ayında siyasi oluşum içine gireceğini belirtti.

'Bizkaçkişiyiz Sivil Toplum Platformu' adıyla bir örgütlenmeye giden Tuncay Özkan, dün Balıkesir'de Şelale Düğün Salonu'nda "2008'de Türkiye'nin beklentileri" konulu panelde konuştu. Özkan, iktidar partisine yüklenip milli mücadele başlatıp iktidarı onlardan alacaklarını öne sürdü. CHP Lideri Baykal'ın da nasibini aldığı konuşmada, Baykal'ın kongrede seçilmesi durumunda Mart ayı içerisinde siyasi oluşum başlatacağını iddia etti.

Sahibi olduğu kanala CHP tarafından para aktarıldığı iddialarıyla karşı karşıya kalan Özkan, Baykal'ı 22 Temmuz seçimleri öncesinde bir söyleşi sonrasında uyardığını belirtti. Elinde bulunan bir ankette AK Parti'nin 37-38, CHP'nin 18-20, MHP'nin de 13.7 oy alacağı gözüktüğünü anlatan Özkan, Baykal'ın, seçimi kazanamayacağını söylediğini ileri sürdü. Baykal'a tavsiyelerde bulunan Özkan, Baykal'dan 3-4 konuşmacı saptamasını ve onları ülke genelinde mitinglerde dolaştırmasını istediğini söyledi.

Baykal'ın başkanlığı kaybetmesinin zor olduğunu anlatan Kanaltürk'ün sahibi, yeni bir siyasi oluşum başlatacaklarını belirtti. Her il için sorunlar ve çözüm önerilerinin hazır olduğunu dile getiren Özkan, paneli izlemeye gelenlere de cep telefonlarından 3638'ye kısa mesaj atarak platforma üye olmalarını isteyip, "Sizler bana lazımsınız" dedi.

22 Temmuz seçimlerinde Tuncay Özkan, 'Fazla bölünmeyin. Sağcıysanız MHP’ye, solcuysanız CHP’ye oy verin' diyerek oy taksimi bile yapmıştı!

CİHAN


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious