Özkan, Kılıç'ı İBDA-C örgütü üyesi ilan etti

Özkan, Kılıç'ı İBDA-C örgütü üyesi ilan etti	.18851
  • Giriş : 14.06.2008 / 02:15:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 09:23:10

32. Gün'de Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ı "İBDA-C örgütü" üyesi ilan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Kanal D televizyonunda gecenin ilerleyen saatlerinde yayınlanan 32. Gün programında tuhaf olaylar yaşandı. Ulusalcı çizgideki kanalını satmasıyla gündeme gelen Tuncay Özkan'ın Mehmet Ali Birand'dan söz hakkı istmesiyle yapıldığı belirtilen programa çeşitli basın kuruluşlarından gazeteciler de katıldı.

HERKESE SALDIRDI

Tuncay Özkan programda her zamanki saldırgan üslubunu devam ettirdi. Yeni Şafak yazarı Fikri Akyüz'e "yobaz" diyerek hakaret eden Özkan, Bugün yazarı Nazlı Ilıcak'a hoş olmayan hitaplarda bulundu.

32. Gün genel yayın yönetmeni Rıdvan Akar'ın 'Kanaltürk'e CHP'den aktarılan 3.5 milyon dolarlık para' hakkındaki sorularına cevap vermekte zorlanan Özkan, telefonla programa bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek'in sözlerini de "yanlış bir şey söyler" endişesiyle geçiştirmeye çalıştı.

Program boyunca konuşmaktan çok bağıran Özkan, Red dergisi genel yayın yönetmeni Hakan Gülseven ile de kapıştı. Gülseven, Tuncay Özkan'ın ne demokrat ne de solcu olduğunu, kendisiyle aynı safta asla görünmek istemdiğini söyledi.

AĞIR HAKARETLER

Bu arada Tuncay Özkan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ı da yasadışı İBDA-C adlı örgüte üye olmakla itham etti. Özellikle Haşim Kılıç hakkında çok ağır ifadeler kullanan Özkan'ın tavrı, stüdyoda bulunan katılımcılardan büyük tepki gördü. Özkan tepkiler üzerine iddianın kendisine değil, Aydınlık dergisine ait olduğunu söylemek zorunda kaldı.

TELEVİZYONLARDA BİR İLK

Öte yandan programın yayını esnasında TV'lerde ilk kez rastlanan bir olay yaşandı. Tuncay Özkan'ın hakaretleri üzerine banttan yayınlanan programın içine Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın yalanlama metni girdi. Programın yüksek mahkemenin bir numaralı ismine hakaretlerle dolu olmasına rağmen yayınının durdurulmayıp, Haşim Kılıç'ın açıklamalarına yer verilmekle yetinilmesi "televizyonlarda bir ilk" olarak yorumlandı.

EN KOMİK AN

Gecenin en komik anı ise Özkan'ın 28 Mayıs -e muhtırasını kendisinin başlattığı Cumhuriyet mitinglerine karşı verildiğini söylemesiydi. Başta programın yapım ekibi olmak üzere stüdyoda bulunan herkes bu ifade karşısında "şok" geçirdi. Katılımcıların gülme krizine girmemek için kendilerini zor tuttukları görüldü.

RTÜK'E ŞİKAYETLER

Programda Özkan'ın saldırgan ve saygısız üslubundan rahatsız olan çok sayıda vatnadaşın RTÜK'ün şikayet hatlarına başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious