Özkan Hoca, Trabzon'da

Özkan Hoca, Trabzon'da.4913
  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından Eğitim ve Bölge Koordinatörlüğü'ne getirilen Özkan Sümer sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen törende Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu ve Altyapı Sorumlusu Ahmet Uğur Zihni de hazır bulundu.

Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, Trabzonspor'un en önemli birimlerinden bir tanesinin başına getirilen Özkan Sümer'in vizyonu ve tecrübesiyle Bordo-Mavli kulübe önemli kazanımlar sağlayacağını düşündüğünü söyledi.5 yıllık sözleşme imzalayan Sümer ise, yönetimin ısrarcı ve kararlı tutumu karşısında görevi kabul ettiğini ve amacının Trabzonspor'un alt yapısını genişleterek kaliteyi arttırmak olduğunu belirtti. .

Trabzonspor'un kendisine ihtiyaç duyduğu her alanda göreve hazır olduğunu vurgulayan Sümer, "Yürütmesine başlanılan Gençlik Geliştirme Projesi çerçevesinde ortaya koyulan eğitim faaliyetleri kapsamında okullar, amatör ve profesyonel kulüplerle Trabzonspor arasındaki ilişkileri kurma ihtiyacı bulunmaktadır. Buradaki yararlanma tek taraflı işlemeyecektir. Trabzonspor vermeden almaya talip değildir." dedi.

Tabanda sağlanacak bütünlüğün getireceği faydalara da değinen Sümer, şöyle konuştu: "Trabzon'un bir Futbol kenti olma projesi söz konusu. Bu projeyi Trabzonspor'dan bağımsız olarak düşünemeyiz. Bu doğrultuda en önemli ihtiyaç tesis konusudur. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğü, Futbol Federasyonu ve Trabzonspor işbirliği anlamında birlikte hareket ederek önemli adımlar atacaklar."

Önem verdikleri konuların başında eğiticilerin eğitiminin geldiğini de kaydeden Sümer, ancak bu sayede kaliteli bir sporcu eğitimi sağlanabileceğinin altını çizdi. Özkan Sümer, "Trabzonspor büyük olarak bu mekanizmanın lokomotifi konumundadır. Bu doğrultuda işbirliği ve ortaklıklar kuracağız." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious