Özkan Saylan'ı yalancı çıkardı

Özkan Saylan'ı yalancı çıkardı.15295
  • Giriş : 25.04.2009 / 02:40:00
  • Güncelleme : 24.04.2009 / 23:32:13

Türkan Saylan, "darbeye hayır diyeceğim için Cumhuriyet Mitingi'nde konuşturulmadım" diyordu ama..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkan Saylan, kendisinin Ergenekon'la bir bağı olmadığını kanıtlamak için Ergenekon'la bağlantılı Cumhuriyet Mitingleri'nden, İzmir mitinginde 'ne şeriat ne darbe' diyeceği için konuşturulmadığını iddia ediyordu.

Saylan kendisinin darbe karşıtı olduğunu da bu gerekçeye dayandırıyordu.

Ancak işin aslı öyle çıkmadı. Üstelik Saylan'ı yalanlayan Tuncay Özkan oldu.

Bizkackisiyiz.com sitesi aracılığıyla olaya açıklama getiren Özkan, “Türkan Hocamız 'ben ne şeriat ne darbe' diyeceğim yoksa konuşmam demedi. Türkan Hocamız miting günü kürsüye gelerek konuşma yapmak da istedi. Ancak hükümet komiseri ismi listede olmadığı için izin vermedi” dedi.

KALABALIK TOPLANMAZ DİYE DÜŞÜNMÜŞ

Tuncay Özkan açıklamasında, Türkan Saylan'ın konuşmacı olarak ismini önceden yazdırmamasının sebebini ise yeterli kalabalık toplanmaz diye düşünmesi nedeniyle olduğunu belirtti. Ancak yeterli kalabalık toplanınca Türkan Saylan kürsüye gelip konuşmak istediğini belirtmiş. Fakat ismi önceden verilen listede olmadığı için de Hükümet Komiseri izin vermemiş.

Özkan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “(Tuncay Özkan, Türkan Saylan'ı İzmir mitinginde konuşturmadı) şeklinde, şaşkınlık ve üzüntüyle karşıladığım bir açıklama yapılmıştır. Oysa gerçek şudur:

İstanbul Çağlayan mitingi 29 Nisan 2007'de yapılmıştır. Türkan hocamız 'ben ne şeriat ne darbe' diyeceğim yoksa konuşmam demedi. 13 Mayıs 2007 İzmir mitingi, sürenin kısa olması ve kalabalık toplanmayacağı düşüncesiyle bazı Sivil Toplum Kuruluşlarınca hazırlık ve düzenleme komitesi çalışmalarına katılmayarak çekinceyle karşılandı. Bu örgütlerden biri de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'dir. Düzenleme komitesi İzmir'e özgüdür. İlin Sivil Toplum kuruluşlarınca oluşturulmuştu. Türkan Hocamız ne çalışmalarda, ne de düzenleme komitesinde yer almamıştır. Türkan Hocamız, miting günü kürsüye gelerek konuşma yapmak istediğini beyan etmiştir. Düzenleme komitesi, Valilik ve Emniyet bildirimlerinde yer almayan adların konuşmasına hükümet komiserinin izin vermemesi nedeniyle, hocamızın ve diğer değerli konuşma yapmak isteyenlerin taleplerini geri çevirmiştir. Benim de ricam sonuçsuz kalmıştır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*