Özkan'dan 'Komutan'la gözdağı!

Özkan'dan 'Komutan'la gözdağı!.10280
  • Giriş : 06.04.2009 / 15:17:00
  • Güncelleme : 06.04.2009 / 15:28:55

CHP'li Mengü'yle yaptığı görüşmeler teknik takibe takılan Özkan, reklamcılara da 'komutan'la baskı yapmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tuncay Özkan, 3 trilyona CHP'ye bağımlı hale getirdiği Kanaltürk'e reklam alabilmek için reklam verenler ile ajanslara 'komutanım' dediği bir kişi aracılığıyla baskı yapmış.

ALDIĞI 3 trilyon karşılığında sahibi olduğu Kanaltürk'ü CHP'nin bağımlı yandaş medyası haline getiren ETÖ tutuklusu Tuncay Özkan'ın, reklam alabilmek için 'komutanım' dediğikişi aracılığıyla reklam veren firmaları ve büyük reklam ajanslarını tehdit ettirdiği ortaya çıktı. Tuncay Özkan'ın, CHP'den 'Ahlaksız sözleşme' karşılığı aldığı 3 trilyon liraya uydurduğu kılıfın ardından, Özkan'ın reklam alabilmek için kimleri ne ile tehdit ettiği de ETÖ iddianamesine girdi.

'BİZE NAZLI DAVRANIYORLAR'

TUNCAY Özkan'dan ele geçirilen 71 sayısı ile numaralandırılmış şeffaf dosya içersinden Özkan'ın reklam tehditleri çıktı. Dosyadan, 'Değerli Komutanım, aşağıdaki adlar Kanaltürk ile ilişkilerinde reklam vermekte nazlı davranan oysa başka mecralarda çokça para harcayan adlar' yazılı Kanaltürk'e reklam vermeyen şirketler ve sahiplerinin isimlerinin yer aldığı görüldü. Bu isimlerin 'Ferit Şahenk-Doğuş Grubu, Erdoğan Demirören-Demirören, Selçuk Yaşar -Yaşar Holding, Coşkun Ulusoy-OYAK, Hüsnü Özyeğin-Finansbank, Güler Sabancı-Sabancı Holding' olduğu belirlendi.

'REKLAM ŞİRKETLERİ MAFYA'

ÖZKAN'IN listeyi tamamladıktan sonra 'Komutanım bir de pazarda mafya usulü para dağıtanlar var, bunlar bir telefonla bize piyasanın bakışını değiştirebilirler' notu yer aldıktan sonra reklam ajansları ve sahiplerinin isimlerine yer verildiği görüldü. Bu isimlerin de 'Osman Uslu-ALL Medya, Kaan Bülbüloğlu-Lotus, Banun Erkıran-Mediacom, Banu Tekin-Mediaedge, Oğuz Yavuz-OMD, Jefi Medina-Medina/Turgul DDB, Yavuz Özçelik-Universal Mccann, Şevki Kıroğlu-Medya Hizmetleri, Mete Soğuksu-Zenith Medya, Yiğit Şardan-Zenith Medya' olduğu görüldü..

TELEFONLARINI DA YAZMIŞ

TUNCAY Özkan'ın 'komutanım' diye hitap ettiği kişiye görderdiği listedeki isimlerin karşısına telefon numaralarını da yazdığı görüldü. Özkan'ın bu isimlere Kanaltürk'e reklam vermeleri için baskı yapılmasını isterken listenin hemen altına da not olarak 'Bunlarla ilgili olarak mutlaka her biriyle bir dakikalık konuşma bile yeter' yazdığı tespit edildi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*