Özkök darbe girişimi iddiaları hakkında konuşmadı

Özkök darbe girişimi iddiaları hakkında konuşmadı.15821
  • Giriş : 12.07.2008 / 18:14:00

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, darbe iddiaları hakkında yorum yapmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özkök, kendisine yönelik 2004'teki suikast iddiası ve dönemin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eruygur'un darbe girişimine yönelik toplantıları izlettiği yönündeki haberlerle ilgili olarak yorum yapmayacağını söyledi.

Radikal gazetesi Ankara Temsilcisi Murat Yetkin'in sorularını cevaplayan Özkök, emekli Orgeneral Eruygur'un darbe planları yaptığını yüzüne vurduğu haberleri konusunda, "Ne doğrularım, ne yalanlarım da demiyorum; yorum yapmıyorum, hiç birşey söylemiyorum" dedi.

Özkök, devam etmekte olan hukuki süreci olumsuz etkilemek istemediğini vurgulayarak basına yansıyan iddialarla ilgili bir şey söylemeyeceğini belirtti.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda darbe toplantılarını izlettiğine ilişkin haberleri de değerlendiren eski Genelkurmay Başkanı, "Ben astlarımı izlettirmedim. Bunu yaparsanız, kimse size güvenmez" dedi.

Özkök, "Ben astlarıma güvendim ve güvendiğimi de hep onlara gösterdim" diye konuştu ve bu konudaki iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Darbe planları yapanların kendisine yönelik suikast girişimi hazırladığı yönündeki haberleri de değerlendiren Özkök, "Kendisine böyle bir ihbarın bildirilmediğini, girişim olmuşssa da bilgisinin olmadığını" kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*