Özkök Paşa ifade verecek mi?

Özkök Paşa ifade verecek mi?.13455
  • Giriş : 25.03.2009 / 05:45:00
  • Güncelleme : 25.03.2009 / 00:08:14

Ergenekon davasında Özkök'ün ifadesinin alınacağı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon soruşturması kapsamında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün savcılık tarafından ifadesinin alınacağı iddia edildi. Ergenekon savcılığı ise yaptığı açıklama ile Hilmi Özkök'ün ifadesinin alınmasının şu anda gündemlerinde olmadığını ama gelişmelere göre ifadesine ihtiyaç duyulabileceğini bildirdi.

Emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Ergenekon'un ikinci iddianamesinin ana dayanaklarından biri olan "Darbe Günlükleri"nin yazıldığı iddia edilen dönemde Genelkurmay başkanıydı. Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek tarafından yazıldığı iddia edilen günlüklerde Özkök haricindeki diğer tüm kuvvet komutanlarının AKP hükümetini iktidardan indirmek için çalışmalar yaptığı öne sürülüyordu.

"Özkök'ün ifadesinin alınması söz konusu değil"

Ergenekon savcısı, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün soruşturma kapsamında ifadesinin alınacağı yönündeki söylemlerin gerçeği yansıtmadığını, Özkök'ün ifadesinin alınmasının şu an için söz konusu olmadığını açıkladı.

Basın mensuplarına sözlü bilgi veren savcı, gerekli görülmesi halinde Özkök'ün ifadelerine başvurabileceklerini de belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*