Özkök'e pembe boyalı yazlık ev

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün yerleşmeyi planladığı Urla'daki tripleks villayı tamamlamak için işçiler geceli gündüzlü çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'in Urla İlçesi Kekliktepe Mevkii'nde bulunan Fortuna Çiftlik Evleri'nde 2.5 dönümlük arsa üzerine yapılan 300'er metrekarelik 19 villadan birini satın alan Orgeneral Özkök, her gün müteahidi telefonla arayıp yapılan işler hakkında bilgi alıyor. Orman manzarasını tercih eden Özkök'ün yerleşeceği lüks tripleks villada açık ve kapalı yüzme havuzunun yanı sıra 4 yatak odası, büyük bir salon, çalışma odası, orman manzaralı balkon ile villanın alt bölümünde hizmetçilerin odaları bulunuyor. Yaklaşık bir trilyona mal olacağı açıklanan villanın yakınında ise bir helikopter pisti yer alıyor.

50 İŞÇİ NÖBETLEŞE ÇALIŞIYOR

Emir subayının aldığı villayı görmek için 5 ay önce Urla'ya gelen Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, emekli olduktan sonra yerleşebileceği villa sitelerini gezerken Kekliktepe mevkiindeki evi beğendi. 50 dönüm arazide bulunan Fortuna Çiftlik Evleri'nde 2.5 dönümlük arsa üzerinde kurulan 300 metrekarelik villaları gezen Özkök, açık ve kapalı havuzlu, orman manzaralı ve çevresi zeytin ağaçlarıyla ile çevrili villayı beğendi. Daha sonra birlikte gittiği eşinin de villayı beğenmesi üzerine Hilmi Özkök, emeklilik süresi dolana kadar villanın tamamlanmasını istedi. Özkök, deniz manzarası yerine zeytin ağaçları arasında kalan villayı tercih etti.

Fortuna Çiftlik Evleri'nin yapımını üstlenen firmanın ortaklarından Adnan Ekşioğlu, 'Ay sonuna kadar villayı teslim etmek için 30 ile 50 arasında işçiyi dönüşümlü olarak çalıştırıyoruz. Paşamızın villasının iç bölümleri bitirilmek üzere. Sadece iç ve dış dekorasyon bölümleriyle çevre düzenlemesi kaldı. Villayı ay sonunda paşamıza teslim edeceğiz. Kendisi de her gün telefon açarak yapılan işler hakkında bilgi alıyor' dedi.

Hükümetten Devlet Şeref Madalyası

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'e Devlet Şeref Madalyası verilecek. Buna ilişkin kararnamenin, Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığı ve tamamlandığı öğrenildi. Kararnamenin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e gönderileceği bildirildi. Devlet Şeref Madalyası, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğü için üstün fedakarlık ve başarı gösterenlere veriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious