Özkök'ten Başbakan Erdoğan'a cevap!

Özkök'ten Başbakan Erdoğan'a cevap!.12266
  • Giriş : 11.09.2008 / 21:25:00
  • Güncelleme : 11.09.2008 / 21:25:02

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Özkök, Başbakan Erdoğan'a canlı yayında cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin Kadıköy ilçe teşkilatı tarafından verilen iftar yemeğinde içki ile ilgili sözlerine cevap veren Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Başbakan "kadeh kaldırmayı yanlış anladı" dedi.

NTV'de yayınlanan Yazı İşleri programında Mirgün Cabas ve Ruşen Çakırın sorularını cevaplayan Özkök şunları söyledi:

BAŞBAKAN'I İÇKİ İÇMEYE ZORLAMADIM

İçki içmeyenlere saldırıldığını hiç görmedim. Ama bunun aksi örneklerini çok gördüm. İçki içenlere saldırıldığını çok gördüm. Ankara'daki olayı herkes ekranlardan gördü. Ancak başka bir şey var. Başbakan iftar masasında insanları hedef gösteriyor. Artık kontrolünü kaybetti. Ben başbakanı içki içmeye zorlamadım. Kaynaş insanlarla. Git o mekânlara, su veya meyveye suyuyla kadeh kaldır. Dolmabahçe'deki görüşmemizde gel içkiye karşı kampanya yapalım dedim. Kadeh kaldırmayı yanlış anladı. Yabancı konuklara bu jesti yapıyor. Kendi insanlarına da yap bunları demek istedim.

"BAYKAL'I DA MANŞET YAPTIM"

Olay nereden başladı. Deniz Feneri davası Almanya'da görülmeye başlanınca ve Alman gazetelerinde yayınlanmaya başlanınca biz de verdik. Deniz Baykal'la ilgili iddiaları gündeme getirmemişiz. Biz Bülent Ersoy'la ilgili iddiaları bile yayınladık. Ergenekon'la ilgili iddiaları da yayınladık. Hoş bir şey değil ama bizim tirajımızı 500 bine çıkardı. Bakın ben Cumhurbaşkanının Ermenistan ziyaretini eleştirdim. Ama gece sayfa değiştirdim eleştirdim çünkü Başbakan'ın açıklamaları Cumhurbaşkanının açılımını gölgede bıraktı.

"CUMARTESİ İÇİN TEDİRGİN DEĞİLİM"

Cumartesi açıklayacağı şeyler için tedirgin değilim, benim dokunulmazlığım yok. Ama onun var her istediği hakareti yapıyor. Tarihe bakın hiçbir iktidar basının üzerine bu kadar hakaretamiz ifade ile tehditkâr bir tavırla gitmemiştir. Benden değilsen üzerine giderim tavrı. SPK kanunu açık, başbakanın yaptığı açıklamaların cezası 5 yıl hapis. Onun yaptığı açıklamalar yüzde 8 değer kaybettirdi, ama SPK harekete geçmedi.

"MANŞET SIKINITISI ÇEKİYORUZ"

Bir gazetecinin elindeki bilgileri biriktirmesi diye bir şey olabilir mi? Haftanın birkaç günü özel haberimiz yok diye manşet sıkıntısı çekiyoruz. Bizim iddiamız mahkeme kayıtlarından.

"KAĞIT İDDİASI UZANLAR'IN"

Başbakanın gündeme getirdiği iddiayı 2001 yılında Uzanlar medyaya taşımıştı. Araştırdık o zaman Uzanlar bizden daha pahalı alıyor kâğıdı. Tüm gazetelerin kayıtlarına bakılsın kim kaç paraya alıyor kâğıdı. 5 yıldır fiyat artıramıyoruz. Dengir Mir Mehmet Fırat, dokunulmazlık zırhına saklanarak bizi kâğıt kaçakçılığıyla suçluyor. Nasıl oluyor anlatsın bakalım? Ayrıca Gümrük ve Maliyeyi de suçluyor.

ERDOĞAN'A PARA VERİLDİĞİNE İNANMIYORUM

İnsanlara yardım diye toplanan paralrın yüzde 60'ı kayıp. Ama şunu da söylüleyim, Ben Başbakan'a para verildiği iddiasına kesinlikle inanmıyorum. Deniz Baykal iddianameden bulup çıkardı. Erdoğan'ın bence davaya dahil olması lazım.

Aydın Doğan üzerinden siyaset yapmak bence vizyonsuzluk. Benim kimse ile savaştığım yok.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*