Öztürk hakkındaki iddiaları yalanladı

Öztürk hakkındaki iddiaları yalanladı.24361
  • Giriş : 23.03.2009 / 00:06:00
  • Güncelleme : 23.03.2009 / 00:11:45

HYP Genel Başkanı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, hakkındaki iddiaları yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Partisinin belediye başkan adaylarına destek için Antakya'ya gelen Halkın Yükseliş Partisi (HYP) Genel Başkanı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, eşi tarafından danışmanıyla basıldığı iddialarıyla ilgili haberleri yalanladı. İddiaların yargıya intikal ettiğini belirten Öztürk, “Eşim Canan Öztürk'ün ilk evliliğinden olan oğullarından birine iş kurması için 400 bin dolar verdim. Parayı ödemeleri için üzerlerine gidince şantaj görmeye başladım. 400 bin doların üzerine yatırmam. Bunlar her zaman seçimlere denk getirip paranın üzerine yatmak istiyorlar” diye konuştu.

Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde gazetecilerin sorularını cevaplayan Yaşar Nuri Öztürk, “Seçime gidiyoruz, umarım seçim milletimizin beklediği yönde sonuçlar verir. Bu meydanlarda seviyesi çok düşük ve bugüne kadar hemen hemen emsali görülmemiş kavgalar istikametinde bir sonuç gelmektedir” dedi. Her tarafta insanları dinlediğini söyleyen Öztürk, “Hele iktidar partisi Genel Başkanı ile ana muhalefet partisi Genel Başkanı'nın siyasetteki düşük seviye üslubunu, düşürdükleri seviye millet vicdanında gerçekten yara açmıştır” diye konuştu.

'KONU YARGIYA İNTİKAL ETMİŞTİR'

Bir gazetecinin, “Eşinizin, sizi danışmanınız Şahane Sultan Müftüoğlu ile evde uygunsuz bir şekilde yakaladığını ve onu evden kovduğu yönünde iddialar var” hatırlatması üzerine Öztürk, “Ne zaman, nasıl yakaladı? Dün akşamdan beri buradayım. Abartmaya, bağırıp çağırmaya gerek yok” dedi. Bu iddiaların yargıya intikal ettiğini belirten Öztürk, “Bunlar hatıra defterinin hayal ürünüdür. Her parti kurultayında ve seçim öncelerinde gündeme getirilir. Bunların küllüsü hayal mahsulüdür. A'dan Z'ye kadar, eseri, kokusu, milimetrik olarak otomatiğe bağlanmıştır. Bu işi yargı ve ruh hekimleri halleder” dedi.

Eşi Canan Öztürk'ün ilk evliliğinden olan oğullarından birine iş kurması için 400 bin dolar para verdiğini belirten Öztürk, “Bu parayı şimdi ödememek için şantajlarına maruz kaldım. Parayı ödemeleri için üzerlerine gidince şantaj görmeye başladım. Bunların hiçbir gerçek payı yoktur. Bunlara gülerek bakıyorum. 400 bin doların üzerine yatırmam. Bunlar her zaman seçimlere denk getirip paranın üzerine yatmak istiyorlar. Paramı halen alamadım. Bir sıkıntım kaygım yok, konu yargıya intikal etmiştir” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*