Özür kampanyasına denizden tepki

Özür kampanyasına denizden tepki.17411
  • Giriş : 01.01.2009 / 16:18:00

Antalya’da kendilerine ‘Akdeniz Dostları’ adını veren bir grup, yeni yıla denizde girdi ve soğuk sularda açtıkları ‘Tarihe Gölge Etmeyin Yeter’ yazılı pankart ile Ermenilerden özür dileme kampanyasını eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kendilerine 'Akdeniz Dostları' adını veren bir gurup her yılbaşında olduğu gibi bu yılbaşında da denize girdi. Denizde 'Tarihe Gölge Etmeyin Yeter' yazılı pankart açan 'Akdeniz Dostları', soğuk sularda Ermenilere karşı başlatılan özür kampanyasını protesto etti. Grup adına açıklama yapan Avukat Mehmet Ali Yıldırım, özür kampanyasını başlatanları ve destekleyenleri ihanetle suçladı.

SOĞUK SULARDA KULAÇ ATTILAR

Denizde pankart açıp, özür kampanyasını protesto eden grup, daha sonra yüzdü. Dondurucu soğuğa aldırmayan grup, dakikalarca kulaç attı. Soğuk sulardan çıkan grup, sahilde yanan ateşin başında ısındı. Yeni yılı ilginç bir yöntemle kutlayan grup, sabahın erken saatlerine kadar sahilde eğlendi. Kendilerine 'Akdeniz Dostları' adını veren gurup, daha önce 'Yaz Kış Denize Girenler' olarak tanınıyordu.

İHANETLE SUÇLADILAR

Bildiride, “Yaşananların asıl suçluları İngiltere, Rusya, ABD ve Fransa ortada dururken özür dilemek niye? Biz soykırım yapmadık. Hiçbir ulusu arkadan vurmadık. Düşmanla işbirliği yapmadık. Vatan haini değiliz. Atalarımız insanlık suçu işlemedi. Suçlamayın atalarımızı. Sızlatmayın kemiklerini. İşlenmemiş suçun özrü olmaz. Özür kampanyasını başlatanları ve destekçilerini vatana ihanetle suçluyoruz” dendi.

GÖLGE ETMEYİN YETER

Bildirinin geri kalan kısmında, “İnsanlık adına, kardeşlik ve barış adına haykırıyoruz. Boğazına kadar kana bulanmış emperyalistlerin oyuncağı olmayın. Çekin kirli ellerinizi tarihin üzerinden. Tarihe gölge etmeyin yeter. Düşmanlık tohumları ekmeyin. Bırakın yüzyıllarca kardeşçe yaşayan insanları. Bırakın yaşasın barış. Bırakın yaşasın kardeşlik. Bırakın yaşasın insanlık onuru” ifadeleri yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*