Özür kampanyasına suç duyurusu!

Özür kampanyasına suç duyurusu!.16160
  • Giriş : 17.12.2008 / 17:45:00
  • Güncelleme : 17.12.2008 / 17:46:14

Kampanyanın sürdürüldüğü sitenin kapatılması için suç duyurusu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

''Özür Diliyoruz'' kampanyasının sürdürüldüğü internet sitesinin kapatılmasını isteyen Ahmet Yılmaz, Marmaris Adliyesine gelerek Cumhuriyet Savcısına suç duyurusu dilekçesini verdi.

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, internet sitesi aracılığıyla tamamen gerçek dışı ve hiçbir belgeye dayandırılmadan halkın kin ve düşmanlığa yönlendirildiğini söyledi.

Sitenin yayınının bir an önce durdurulması için suç duyurusunda bulunduğunu kaydeden Yılmaz, başvurusunun takipçisi olacağını kaydetti.

-IĞDIR'DA KINAMA-

Iğdır'daki 13 sivil toplum kuruluşu ile bazı siyasi parti temsilcileri tarafından yapılan yazılı açıklamada, ''sözde aydınlar'' tarafından başlatılan ''Ermenilerden Özür Diliyorum'' kampanyasının başlatıldığı ifade edildi.

Türklerin tarihte hiçbir zaman hiçbir kimseye zulmetmediğinin savunulduğu açıklamada, Ermenilerin sadece Doğu Anadolu Bölgesi'nde 80 bin Türk'ü katlettiği, bu nedenle de asıl özür dilemesi gerekenlerin Ermeniler olduğu belirtildi.

Ermenilerin Iğdır'da yaptıkları katliamların izlerinin hala durduğuna ve canlı tanıklarının ise hala yaşandığına dikkat çekilen açıklamada, şöyle denildi:

''1918 yılından sabıkalı olan Ermeniler gerçek yüzlerini 1988-1992 yıllarında Azerbaycan'da göstermiştir. Türk topraklarını işgal etmiş Hocalı'da insanları tıpkı atalarının 1918 yıllarında yaptığı gibi vahşice katletmişlerdir. Yine Türk düşmanı Ermeniler, onlarca Türk diplomatımızı şehit etmişlerdir. Diplomatlarımızı şehit edenlere Ermeniler, kahramanlık unvanları vermişlerdir. Peki bu durumda Ermeniler neden özür dilemiyor? Biz diyoruz ki bugün asıl özür dilemesi gereken varsa Ermenilerdir. Aydınların bu kampanyasını da kınıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*