Özür meseleyi gündemden çıkarmaz

Özür meseleyi gündemden çıkarmaz.10430
  • Giriş : 18.12.2008 / 18:40:00
  • Güncelleme : 18.12.2008 / 18:34:04

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''(1915 olaylarına ilişkin) anlık kampanyalarla ya da karşı kampanyalarla bu meselenin gündemden çıkarılabileceğini sanmadığını'' belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Bakan Günay, Swissotel'de düzenlenen ''Türkiye'nin 2009 Turizm Tanıtım'' toplantısından ayrılırken basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Ertuğrul Günay, ''Ermenistan'dan turizm amaçlı gelenlere, yüzde 50 indirim yapılacağına'' yönelik haberin hatırlatılması üzerine, bu yıl turizmi canlandırma amaçlı bir alışveriş festivali başlatacaklarını ve bunun ilk olarak Mart ayında İstanbul'da gerçekleştirileceğini belirtti.

Bu kapsamda, komşu ülkelere kolay ulaşım ve alışveriş imkanı sunmaya çalışacaklarını dile getiren Günay, ''Komşu ülkeler arasında bir ayrım yapmamız gerekir mi bilmiyorum. Türkiye'nin çekiciliğini paylaşabileceğimiz, böylece turizme özel bir hareketlilik getireceğimiz etkinlikler planlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda, bütün komşularımıza aynı kolaylıkları sağlıyoruz. Kimseye özel bir kolaylık yapmıyoruz'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Eurovision'da bu yıl Ermenistan'ı Türk karşıtı bir grubun temsil edeceği haberleri çıkıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?'' şeklindeki sorusuna Günay, başka ülkeyi temsil edecek gruplar hakkında yorum yapmanın kendi görev alanında bulunmadığı yanıtını verdi.

Bakan Günay, ''Biz, Türkiye olarak bütün dünyaya barış elimizi uzatıyoruz. Türkiye olarak kültürümüze, duruşumuza çok güveniyoruz. Türkiye'yi turizm alanında çok iddialı bir ülke haline getirmeye çalışıyoruz. Herkes, kendi yaptıklarının hesabını uluslararası platformda vermekle sorumludur'' dedi.

İnternette ''Ermenilere özür kampanyası açılmasına'' yönelik görüşünü soran gazeteciye, Bakan Günay, ''Bu, uzun yıllardır Türkiye'de tartışılır. Böyle anlık birtakım kampanyalarla ya da karşı kampanyalarla bu meselinin gündemden çıkarılabileceğini sanmıyorum'' karşılığını verdi.

Bakan Günay, toplantıda ajansların her birinin tanıtım için ayrı sloganlar söylediğini, bütün ülkelerde kullanılacak tek bir ana slogan olup olmadığını soran bir gazeteciye de önümüzdeki günlerde ajanslarla bu konuda ortak bir çalışma yapacaklarını ve bölgelere özel ayrı sloganların yanında kendisinin de tek bir ana slogan belirleme taraftarı olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*