Özürlü vatandaştan örnek davranış

Özürlü vatandaştan örnek davranış.12025
  • Giriş : 09.03.2009 / 21:43:00

Kahramanmaraş'ta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım alan bir özürlü, malulen emekli olduğunu bildirerek, kendisine yapılan para yardımını iade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Edinilen bilgiye göre, maddi imkansızlıklar nedeniyle bir süreden beri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım alan ve Yeşil Karttan istifade eden özürlü Kadir Yastı, Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır'a bir mektup yazdı.

Mektubunda, malulen emekli olduğunu ve devlet tarafından kendisine emekli aylığı bağlandığını belirten Yastı, bu nedenle vakıftaki dosyasının ve yeşil kartının iptal edilmesini istedi.

Kadir Yastı, SYDV'den aldığı 100 TL'lik yardım çekini de ihtiyaç sahibi başka birine verilmek üzere, mektuplar birlikte valiliğe ulaştırdı.

Vali Tanılır'a da teşekkür eden Yastı, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

''23 Şubat 2009 tarihinde emekli oldum. Bana bugüne kadar maddi manevi her türlü yardımlarınızdan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Hepinizden Allah razı olsun. Bana fondan 100 TL'lik yardım çeki geldi. Onu sizlere iade ediyorum. Bana ait olan çek kartına yükleme yapılmış, bir ihtiyacı olan kardeşime verirsiniz. Bizim artık bir ekmeğimiz oldu. Benim fondaki dosyamın ve yeşil kartımın kapanmasını saygılarımla arz ederim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*