Özürlülelere Galatasaray'dan destek

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Sosyal Hizmetler ve Özürlüler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren İstanbul Özürlüler Merkezi'nin düzenlediği turnuvanın açılış maçına Galatasaraylı futbolcular katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu etkinlikler kapsamında düzenlenen Bedensel Özürlüler Futbol Turnuvası'nın açılış maçı Florya Metin Oktay Spor Tesisleri'nde yapıldı. Programa Sağlık Daire Başkanı Dr. Mehmet Yıldırım, Sosyal Hizmetler ve Özürlüler Müdürü Muhammet Koçoğlu, Galatasaray Spor Direktörü Bülent Tulun, futbolcular Sabri, Volkan, Aykut ve çok sayıda özürlü katıldı.

Tesislerini açtıkları için Galatasaray kulübüne teşekkür eden Sağlık Daire Başkanı Dr. Mehmet Yıldırım katkılarından dolayı Bülent Tulun'a teşekkür plaketi verdi.

Böylesine anlamlı bir programa ev sahipliği yapmaktan mutlu olduğunu belirten Bülent Tulun "Türkiye'de yaşayan bütün özürlülere sahip çıkmalıyız. Tesislerimiz özürlü kardeşlerimize her zaman açıktır" dedi.

Amasya, Van, Ordu ve İstanbul'dan katılan takımların mücadele edeceği turnuvanın ilk maçı renkli görüntülere sahne oldu. Amasya ve Van takımları arasında yapılan maçın başlama vuruşunu Beşiktaş'ın genç takımı oyuncuları Rıza ve Emre yaptılar. Futbolcular ortaya koydukları oyunla maç boyunca büyük alkış aldılar. Çağlayan Zihinsel Özürlüler Mesleki Rehabilitasyon Birimi öğrencileri yaptıkları tezahüratlarla takımları desteklediler.

Açılış maçını rakibini 3-1 yenen Amasya kazandı.

Turnuvanın finali ve ünlü futbolcuların katılacağı gösteri maçları 16 Mayıs'ta Kasımpaşa Stadı'nda yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious