Özürlüler seçimlerden ne bekliyor?

Özürlüler seçimlerden ne bekliyor?.15397
  • Giriş : 01.12.2008 / 16:48:00

AK Parti İstanbul Özürlüler Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Bügelek, sivil toplum olarak yıllarca sürdürdükleri mücadelenin semeresini 2009 Mart yerel seçimlerde göreceklerine inandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti İstanbul Özürlüler Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Bügelek, sivil toplum olarak yıllarca sürdürdükleri mücadelenin semeresini 2009 Mart yerel seçimlerde göreceklerine inandığını söyledi.

AK Parti İl Başkanlığı'nda bir araya gelen özürlüler, gelecek yerel seçimler için birlik mesajı verdi. AS Haber Ajansı'nın (asha) bildirdiğine göre, İstanbul'da ilçelerden gelen yaklaşık 60 kişilik bir yönetici gruba konuşan Bügelek yarın (2 Aralık) Ankara'da AK Parti grup toplantısına katılarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret edeceklerini, ardından 3-6 Aralık'ta gerçekleştirilecek “Engelsiz Yaşam” fuarına katılacaklarını belirtti.

“Siyasette biz de varız”

AK Parti'nin özürlülere yönelik politikalarıyla diğer siyasi oluşumları geçtiğini hatırlatan Bügelek, özürlülerin kendilerini en iyi AK Parti'de ifade edebildiklerini, çıkan kanun, tüzük ve uygulamaların bunun bir göstergesi olduğunu ifade etti. Böyle bir ortamda özürlülerin kendi sorunlarıyla ilgili politika yapmasının çağın gereği olduğuna değinen Mustafa Bügelek, İstanbul'da yaşanan kongre sürecinde özürlülerin siyasete de ağırlığını koyduğunu, 14 ilçede bazı sıkıntılar olması dolayısıyla ilçe yönetimine özürlülerin giremediğini ancak 25 ilçede önemli bir çoğunluk elde ettiklerini dile getirdi.

“Her meclise bir özürlü üye”

Seçimlere kadar yapacakları çalışmalarla özürlülerin siyasette daha fazla ön plana çıkacağını vurgulayan Bügelek, “Her ilçede başta belediyeler olmak üzere yönetime girmek istiyoruz” dedi.

Her ilçede bir özürlüyü meclis üyesi olarak görme temennisini belirten Mustafa Bügelek, “Seçimlerindeki hedefimiz; 39 ilçe belediye başkanlığında en az birer meclis üyesi seçilmesi. İstanbul'un 1. 2 ve 3. Bölgelerini temsilen İl Genel ve İBB Meclis üyesi birer arkadaşımızın görev almasıdır” diye konuştu. Çalışmalarda ÖKM olarak önemli sayılabilecek bir başarıya imza attıklarını vurgulayan Bügelek, 2009 yerel seçimlerinde meclis üyelikleri için ÖKM başkanlarının ilçelerinden uygun adayları seçip belirlemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*