Özyol: 'Erken seçim yok'

  • Giriş : 24.12.2006 / 00:00:00

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Özyol, erken seçim olmayacağını Cumhurbaşkanını da meclisin seçeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Adıyaman İl Teşkilatı, yılın son genişletilmiş il genel meclisi toplantısını parti binasında Adıyaman Milletvekili Mehmet Özyol, İl Başkanı Ahmet Aydın ve Merkez İlçe Başkanı Zeynal Özbilgin ve partlilerin katılımı ile yaptı.

Toplantıda konuşan Özyol, son günlerde erken seçimin olması yönündeki sözlere ve Cumhurbaşkanlığı seçime değindi. Özyol, yaptığı açıklamada, "Yasaya göre seçimin erken seçim yapılamaz. Eğer böyle bir şey olursa da bir yıldan daha fazla zamanda bu kararın alınması gerekir. Fakat seçime artık bir yıldan daha az bir zaman kaldı. Bu tür siyaseti yapanları vatandaş tepki ile karşılıyor." dedi.

Mehmet Özyol, Cumhurbaşkanını yasaya göre meclisin seçtiğini belirterek, "AK Parti'de 360 milletvekili var. Cumhurbaşkanının seçilmesi için 276 kişinin oy gerekir. AK Partili birinin Cumhurbaşkanının olmasından bazıları rahatsız oluyor." diye konuştu.

İl Başkanı Ahmet Aydın ise, Adıyaman'da 4 yılda 50 yıllık iş yaptıklarını söyledi. Aydın, sanayi, tarım, eğitim ve sağlık gibi alanlarda hükümetin Adıyaman'da bir çok işe imza attığını bildirdi. Aydın, Samsat Sulama Pompajı İstasyonı için de bir yılda 9 milyon YTL ödenek gönderildiğini ve yakında deneme sulama çalışamalarına başlanılacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious