Özyürek: Vurulursam suçlu İbo'dur!

  • Giriş : 20.10.2007 / 10:51:00

İbrahim Tatlıses tarafından "aklınızı başınıza alacaksınız" sözleriyle tehdit edilen CHP'li Mustafa Özyürek, ATV'ye başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özyürek, İbrahim Tatlıses'in, Şırnak'ta 13 askerin şehit edildiği gün televizyonların eğlence programlarını kesmeyerek dansöz oynatmasına tepki göstermişti. Ve bu konuda bir soru önergesi vermişti. Eleştirilerin hedefinde yer alan İbrahim Tatlıses ise şov programında Özyürek'e veryansın etmişti.

Muftafa Özyürek, ATV televizyonuna gönderdiği yazıda, İbrahim Tatlıses'in 14 Ekim tarihinde yayınlanan İbo Show programında kedisine hakaket ettiğini, 'Sayın vekilim aklınızı başınıza alacaksınız' diyerek kendisini tehdit ettiğini ifade etti.

MARUZ KALACAĞIM SALDIRILARDAN İBO SORUMLU

Tatlises'in kendisi için "Bu da Sayın Milletvekili Mustafa Özyürek'e kapak olsun" diyerek çirkin ifadeler kullandığını dile getiren Özyürek, soru önergesinde İbo Show ve İbrahim Tatlıses'ten bahsetmediğini, muhattabının Tatlıses değil, Başbakan Erdoğan olduğunu hatırlattı.

Özyürek şöyle konuştu:

"İbrahim Tatlıses'in adından ve programından bahsedilmemesine rağmen, şahsıma yönelik tehdit ve hakaretlerle dolu konuşma yapmasından sonra maruz kalacağım saldırılardan İbrahim Tatlıses sorumlu olacaktır. Şunun bilinmesini isterim ki; milletin verdiği yetkiye dayanarak denetim hakkımı kullanırken tehdit ve şantaja boyun eğmem söz konusu olmayacaktır. ATV yönetiminden bu açıklamamamın, İbo Show programında aynen yayınlanmasını, cevap hakkı olarak talep ediyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious