Paçarız: Kaleleri korumak namus borcumuz

Paçarız: Kaleleri korumak namus borcumuz.8461
  • Giriş : 14.10.2008 / 10:00:00

CHP Edirne Milletvekili Paçarız, Trakya’da Tekirdağ, Edirne ve Çanakkale'nin CHP’nin kalesi olduğunu belirterek, "Bunları korumak bizim namusumuzdur" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Edirne Milletvekili Paçarız, Trakya'da Tekirdağ, Edirne ve Çanakkale illerinin CHP'nin kalesi olduğunu belirterek, "Bunları korumak bizim namusumuzdur" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Örgütü'nün Dayanışma Yemeği gövde gösterisine dönüştü. Hafta sonu Gözde Düğün Salonu'nda yapılan yemeğe, CHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Ağrı Milletvekili Savcı Sayan, CHP Edirne Milletvekili Bilgin Paçarız, Belediye Başkanı Mehmet Özcan, CHP Edirne İl Başkanı Nejat Gencan, çevre il ve ilçelerin başkanları ve partililer katıldı.

PAÇARIZ: 9 İLÇE 17 BELDEDE HAZIRLANIYORUZ

CHP Edirne Milletvekili Bilgin Paçarız, Keşan'ın sosyal demokrasinin kalesi olan Edirne Merkez ilçeden bir adım daha önde olduğunu belirterek, "Önümüzde bir yerel yönetim seçimleri var. Edirne'mizin 9 ilçesinde belediye başkanını seçeceğiz. Şuan 5 ilçemizin belediye başkanı CHP'li. 17 beldemiz vardı ki 11 beldemiz kapatıldı. Biz CHP olarak Anayasa Mahkemesi'ne dava açtık. İnşallah Anayasa Mahkemesi sayın başkanı bunu gündeme alır da seçimlere kadar bir karar verirler. Çünkü 1200 tane belde belediyesinin ve yeni kurulmuş olan ilçe belediyelerinin akibeti belirlenir. Olacak mı olmayacak mı, kapanacak mı kapanmayacak mı? 5 ayımız kaldı. Şu veya bu şekilde biz 9 ilçemiz 17 beldemizle belediye seçimlerine hazırlanmak ve başarılı olmak zorundayız.”

“TRAKYA'DA TEKİRDAĞ, EDİRNE VE Çanakkale İLLERİ CHP'NİN KALESİ”

Trakya'da Tekirdağ, Edirne ve Çanakkale illerinin CHP'nin kalesi olduğunu söyleyen Paçarız, “Doğu ve Güneydoğu değil. Rahmetli İsmet Paşa derki, ben seçimlerde önce Edirne'ye sonra Karsa bakarım. Maalesef Kars, Iğdır ve Ardahan olarak 3'e bölündü. Kars kalesi gitti. Bir tek Trakya, Tekirdağ, Edirne ve Çanakkale kalelerimiz kaldı. Bunları korumak bizim namus borcumuzdur” dedi.

Milletvekili Bilgin Paçarız, parti içindeki kişisel kavgaların bırakılmasını isteyerek, “Ben varsam var, ben yoksam yok” politikasından vazgeçilmesi gerektiğini vurguladı.

İL BAŞKANI NEJAT GENCAN

Yerel seçimlerin, bu iktidarı iktidara getiren basamaklar olduğunu söyleyen İl Başkanı Nejat Gencan, “Biraz zihinlerimizi zorlayalım. İstanbul, Ankara seçimleriyle, AKP iktidarının temelini attılar. 94 yılında almış oldukları bu belediye başkanlıklarıyla yani yerel seçimlerde 2002 yılında iktidara geldiler. Bu iktidara gelmezden önce, yolsuzluk ve yoksullukla mücadele edeceğiz dediler. Ama yolsuzluk ve yoksulluğu en çok ülkemize yaşatan AKP iktidarıdır. Hortumları kestiler ama, devletin kasasına gitmesi gerekirken kendi yandaşlarının cebine doldurdular” şeklinde konuştu.

MKY ÜTESİ SAVCI SAYAN

Yemekte son olarak konuşan CHP MYK Üyesi ve Ağrı Milletvekili Savcı Sayan, "Ben Ağrı'dan gelip, Edirne'de konuşmamı yaptığımda alkış alıyorsam, demek ki Türkiye'yi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Demek ki Edirne ve Ağrı birdir. Bunu Bush da bilsin puşta bilsin herkes bilsin. Bizim birbirimizden hiçbir üstünlüğümüz yok ama bilgi eksikliğimiz var. Biz zannediyoruz ki, doğudan gelen tabutları o şehit cenazelerini oradaki Kürtler gönderiyor diye düşünürüz. Ondan sonra burada kendi kendimize öfkeleniriz. Ama bunları Bush gönderiyor Bush. Benim dedelerim Çanakkale'de savaştı sizinle birlikte, benim dedelerim Edirne'de savaştı sizinle birlikte, sizin dedeleriniz Ağrı dağında çarpıştı bizimle, kim yok edebilir bunları? Ama güçlü bir Türkiye, Amerika'yı ve diğer ülkeleri korkuttuğu için onlar kardeşleri birbirine düşürdü, kardeşleri birbirine düşürdü. Önce trilyonlarca para harcayarak AKP zihniyetini yaratıyorlar” dedi

Sayan konuşmasında bütün solcuların el ele kardeşçe mücadele edeceklerini belirterek, “Edirne'den Karsa, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Yeter ki siz birbirinize sarılın. İnanın mutlu günlerimiz olacak. Çocuklarımızın yüzleri gülecek. Ayçiçeği tarlaları gelincik tarlalarına dönecek. Bu duygularla gece ve gündüz CHP için çalışacağız” şeklinde konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN: “YENİDEN ADAYIM”

Belediye Başkanı Mehmet Özcan da, yeni döneme hazırlandıklarını belirterek, “5 yılı tamamladık. Yeni bir döneme hazırlanmak üzereyiz. Bizler bize hedef gösterilen kaleleri nasıl ele geçirdiysek onları da tekrar elde tutmasını bilen bir örgüt yapısına sahibiz. O yüzden ben partime ve partililerime sonsuz güven içersindeyim. Bu önümüzdeki 2009 yerel seçimlerini de büyük bir inançla söylüyorum ki yine partimize hediye edeceğiz. ” şeklinde konuştu.

CHP Edirne Milletvekili Rasim Çakır'ın “Kürsel Isınma Kuraklık ve Yeraltı Su Kaynaklarının Kaybı” doğrultusunda TBMM tarafından oluşturulan araştırma ve çalışma komisyonunun CHP Grup Başkanı olmasından toplantıları olduğundan dolayı bu yemeğe katılamadığı öğrenildi.

CAFESIYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*