PAF Ligi'nin yerine Rezerv Lig

PAF Ligi'nin yerine Rezerv Lig.17052
  • Giriş : 05.07.2008 / 09:32:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 01:48:46

Kulüpler Birliği, Aziz Yıldırım başkanlığında yaptığı toplantıda, PAF Ligi’nin yerine Rezerv Lig kurulmasını TFF’den talep etme kararı aldı. Kurul, kulüplerin yeni sezonda şortlara reklam almaları konusunu da federasyona iletecek

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KULÜPLER Birliği Vakfı, İstanbul'da toplandı. İstanbul BŞ Başkanı Göksel Gümüşdağ, Aziz Yıldırım başkanlığında vakfın Gayrettepe'deki ofisinde 11 kulüpten yöneticilerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, Rezerv Lig ile ilgili görüş alış-verişinde bulunduklarını söyledi.

Gümüşdağ, 'PAF Ligi'nin kaldırılması ve Rezerv Lig'in oluşturulması konusunu görüşdük. Kurulacak Rezerv Lig'de 23 yaş sınırının olması ve en fazla 3 oyuncunun 25 yaşında oynatılmasıyla ilgili genel kanaat oluştu. Ortak düşünce, PAF Ligi'nin kaldırılması ve Rezerv Lig'in, PAF Ligi'nden oyuncuların da oynatılabilecek duruma getirilmesiyle ilgili bir çalışma yapılması yönünde oldu. Kulüpler Birliği olarak bunu TFF'den talep edeceğiz' diye konuştu.

Rezerv Lig'in İddaa'ya girmesi ve yayın haklarının satışı konularını da görüştüklerini dile getiren Gümüşdağ, 'Bu ligin, ters fikstürle pazartesi günleri oynatılması düşünülüyor. Yayın haklarının satılabilmesi ve İddaa gelirlerinin sağlanmasıyla ilgili TFF'den bir çalışma talep ediyoruz. Ayrıca kulüplerin şorta reklam alabilme konusundaki taleplerini de TFF'ye ileteceğiz' dedi.

FIFA'nın 3 Türk yıldızı

FIFA'NIN resmi sitesinin okuyucuları 'Sizin All-Star takımınız hangisi?' konulu bir anket düzenledi. Site okuyucuları kaleci, defans, orta saha ve forvette bir çok ismi kendi All-Star takımları için aday gösterdi. Avrupa Şampiyonası'nda yarı final oynama başarısı göstererek turnuvaya damga vuran Türkiye'den ise Arda Turan, Nihat Kahveci ve Hamit Altıntop, adaylar arasında yer aldı.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious