Pakdil: ''Sonuna kadar AK Partiliyiz''

Pakdil: ''Sonuna kadar AK Partiliyiz''.10561
  • Giriş : 24.03.2009 / 14:52:00
  • Güncelleme : 24.03.2009 / 16:52:23

TBMM Başkanvekili AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, ''(Biz varsak dava var, biz yoksak dava yok) diyenlerden değiliz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pakdil, Afşin'de AK Parti'ye katılım dolasıyla düzenlenen törende partililere hitaben yaptığı konuşmada, bu yola beraber çıktıklarını ifade ederek, bu yolda kendilerini ayırmaya çalışanlar olduğunu ancak bunu kimsenin başaramayacağını söyledi.

30 Mart'ta, AK Parti Afşin Belediye Başkan Adayı Fazlı Aydoğan'ın belediye başkanı seçildiğinde, bu davanın pazara kadar değil mezara kadar olduğunu unutmaması gerektiğini ve sonuna kadar bu davanın arkasında yer almasını isteyen Pakdil, şöyle konuştu:

''Bu davanın milletvekili olabiliriz, belediye başkanı olabiliriz, teşkilat başkanı olabiliriz, çaycısı da olabiliriz. Her halükarda bu davanın birer neferiyiz ve sonuna kadar bu davanın arkasındayız. Biz sadece ikbalde değil her halükarda, her şartta, her mekanda sonuna kadar AK Partili'yiz. Bizler kutlu bir medeniyetin çocuklarıyız.

Bu yolda, bu yürüyüşte, bu kervanda türlü zorluklar çıkabilir ancak biz bir sevdadan vazgeçmeyiz. Bu memleketin halkına hizmet etmekten, bu millete hizmetkarlıktan asla vazgeçmeyiz. (Biz varsak dava var, biz yoksak dava yok) diyenlerden değiliz. Sayın Başbakan'ımızın önderliğinde, bizlere ne görev verilmişse sonuna kadar hepsini yapacağız, her türlü hizmeti yerine getireceğiz.''

Bazılarının Afşin'e yapılan yatırımları görmediklerini ve o yalancıların mumlarının yatsıya kadar dahi yanmayacağını dile getiren Pakdil, ''Konuşanlar bilerek, dikkatli konuşacaklar. Unutmasınlar ki yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bazen yatsıyı da bulmaz akşamdan söner. O yalancıların mumunu söndüreceğiz'' dedi.

-''TÜRKİYE ARTIK FARKLI BİR ÜLKE''-

Pakdil, dünyanın gözünde Türkiye'nin artık farklı bir ülke olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti olmadan kararlar alınmadığını, Ortadoğu'daki durumun Türkiye'nin girişimleri sonucunda bugünkü sakin halini aldığını vurguladı.

Dünya lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın diklenmeden dik duruşu ile tüm dünyanın Türkiye'yi tanıdığını ve artık Türkiye'ye saygı duyduğunu dile getiren Pakdil, şunları anlattı:

''Bu yine sizlerin desteği ile gerçekleşti. Milletimizin desteği olmadan, milletin iradesine saygı göstermeden bu işler olmaz. Diyorlar ki, bir takım kurum ve kuruluşlarla irtibat kuralım, medyayı arkamıza alalım ve iktidara gelelim. Tek çözüm halkın iradesine kulak vermektir, halkın iradesine saygı duymaktır. Ancak bu şekilde iktidara gelinir. Biz bunu böyle bildik, halkımızın iradesine saygı duyduk, sadık kalacağız. Millete yanlış yapmayacaksın, kabadayılık yapmayacaksın, millete efelenmeyeceksin. Millete hizmet yapacaksın, hizmet.''

Pakdil, bu seçimin sadece belediye başkanlığı, il genel meclisi üyeliği veya muhtarlık seçimi olmadığını, seçimin referandum niteliğinde olduğunu dile getirdi.

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, partililerin vereceği her oyun partinin çıtasının yükselmesi anlamına geleceğini, ilçede ve bölgede oy patlaması olacağına inandığını da vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*