Pakistan Cumhurbaşkanı Ankara'da!

Pakistan Cumhurbaşkanı Ankara'da!.10205
  • Giriş : 31.03.2009 / 22:33:00

Zerdari, Gül'ün ev sahipliğinde yarın düzenlenecek olan Afganistan-Pakistan-Türkiye üçlü zirvesine katılmak üzere Ankara'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zerdari, Esenboğa havaalanında Ankara Valisi Kemal Önal ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Zerdari, herhangi bir açıklama yapmadı.

Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai'nin de bu gece çok geç saatlerde Ankara'ya gelmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Gül'ün ev sahipliğinde yarın Ankara'da yapılacak "Türkiye-Afganistan-Pakistan" üçlü zirvesinde, Afganistan-Pakistan ikili ilişkileri ve Türkiye'nin de katılımıyla oluşturulacak ortak projeler ele alınacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Afganistan Cumhurbaşkanı Karzai ve Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari'nin katılacağı toplantının, 2007 yılında başlayan üçlü işbirliği sürecinin üçüncü zirvesi olacağı belirtilmişti.

Toplantıda, bölgedeki güvenlik durumu, Afganistan-Pakistan ikili ilişkileri ve bu ilişkilerin bölgeye yansımalarının ele alınacağı kaydedilen açıklamada, Türkiye'nin de katılımıyla oluşturulacak, bölgenin istikrar, güvenlik ve refahına katkıda bulunmayı hedefleyen ortak projelere ilişkin konularda da görüş alışverişinde bulunulacağı ifade edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*