'Pakistan'a 1 Milyon Battaniye' ilk meyvesini verdi

  • Giriş : 29.10.2005 / 00:00:00

USAK - Ankara Büyüksehir Belediyesi tarafindan Pakistan'daki depremzedelere gönderilmek üzere siparis edilen 1 milyon battaniyenin 60 bini Ankara Büyüksehir Belediyesi'ne teslim edilmek üzere yola çikarildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara Büyüksehir Belediyesi tarafindan baslatilan "Pakistan için 1 milyon battaniye" kampanyasi ilk meyvesini verdi. Kampanya çerçevesinde üretilecek battaniyelerin üretimini yapilan ihaleyle üstlenen ve Usak'ta faaliyet gösteren 16 firmadan olusan konsorsiyum, üretimini tamamladigi 60 bin adet battaniyeyi Ankara Büyüksehir Belediyesi'ne teslim edilmek üzere 12 kamyonla yola çikardi.

Battaniyelerin ilk bölümünün yola çikarilmasi vesilesiyle basin toplantisi düzenlendi. Sesli Battaniye'nin toplanti salonunda yapilan toplantiya, konsorsiyumda yer alan 16 firmanin yönetim kurulu baskanlari ve Ankara Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Kamil Kiliç katildi.

Toplantida konusma yapan Usak Organize sanayi Bölgesi (UOSB) Baskani ve Sesli Battaniyeleri Yönetim Kurulu Baskani Isadami Hazim Sesli, üretecekleri 760 bin adet battaniyenin bir kismi olan 60 bin battaniyenin 12 kamyonla yola çikarilacagini belirtti. Bayrama kadar 300-400 bin adet battaniyenin daha gönderilecegini ifade eden Sesli, battaniyelerin 760 bin adedinin, olusturalan konsorsiyum tarafindan 30 Kasim'a kadar gönderilmis olacagini söyledi. Geriye kalan 240 bin battaniyenin ise konsorsiyum disinda kalan Usak'taki diger firmalar tarafindan üretilecegini söyleyen Sesli, "16 firma olarak, kardes ülke Pakistan'in battaniyelerini yetistirmek için mevcut müsterilerimizin islerini biraktik. Müsterilerimizi kaybetme pahasina da olsa diger islerimizi birakip Pakistan'daki depremzedelerimiz için seferber olduk. Kardeslerimizin soguktan, dondan korunabilmesi için Usak'taki battaniye üreticileri olarak mevcut müsteri pazarini birakarak bir an önce battaniyeleri teslim etmek için gayret gösterdik. Bunun için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Gönderdigimiz battaniyelerin tamami kaliteli battaniye." seklinde konustu.

Usak'taki battaniyelerin kaliteli oldugunu kaydeden Ankara Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter yardimcisi Kamil Kiliç ise konusmasinda 1 milyon battaniyenin 10 trilyona mal olacagini belirtti. Pakistan'daki depremden sonra Basbakan Recep Tayyip Erdogan'in Belediye baskani Melih Gökçek'i arayarak yardim konusunda talimat verdigini kaydeden Kiliç, bununla ilgili yasal prosedürleri tamamladiktan sonra 1 milyon battaniye alimi için Usakli üreticilerle görüstüklerini ve ihale yaptiklarini söyledi. Yola çikarilan 12 kamyon battaniyenin herkesin kullanabilecegi kalitede oldugunu kaydeden Kiliç, battaniyelerin Kizilay'a teslim edilecegini ve Pakistanli depremzedelere Kizilay araciligiyla ulastirilacagini belirtti.

Öte yandan, fabrikasindaki çalismalarla ilgili bilgiler veren Vefa Battaniyeleri'nin Yönetim Kurulu Baskani isadami Vehbi Uzcan, dost ve kardes olan Pakistanli depremzede kardesler için seferber olduklarini söyledi. Uzcan, "Bu bir afettir. Allah kimseye göstermesin. Her yerde olabilir. Bu nedenle Pakistanli kardeslerimize yardim etmek boynumuzun borcu. Sagolsun Ankara Büyüksehir Belediyesi bunu üstlendi. Bununla birlikte bizim de fedakarligimizla Usak olarak sözlerimizi yerine getirmeye çalisiyoruz. Usak için iyi oldu; Pakistan'a da yardimci olabildiysek, battaniyelerimizi ulastirabilirsek, ne mutlu bizlere." seklinde konustu.

Konusmalardan sonra yapilan törenle battaniye yüklü kamyonlar yola çikarildi.

Ankara Büyüksehir Belediyesi'nin battaniye alimi için açtigi ihaleyi alan konsorsuyumda su firmalar yer aliyor: Sesli, Sarar, Saçli, Özbag, Dev Yün, Ogul, Aran, Sancak, Gökhan, Arzum, Erasik, Ender, Mehmet Polat, Vefa, Kuyucak ve Dülgeroglu Battaniyeleri.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious