Pakistan'a anlamli yardim

Pakistan'a anlamli yardim.10551
  • Giriş : 20.10.2005 / 00:00:00

HATAY Hatay'in Iskenderun ilçesindeki Mithat Pasa Ilkögretim Okulu ögrencileri geçtigimiz hafta içerisinde Pakistan'da meydana gelen ve onbinlerce insanin öldügü deprem bölgesine yardim elini uzatti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Barak; ""Ayni felaket bizim ülkemizin basina da gelebilir. Bizim zor günümüzde nasil diger ülkeler yardimda bulunduysa, bizler de böylesi felakete ugrayan ülkelere yardim etmeliyiz. Bu amaçla okulumuzda baslattigimiz yardim kampanyasina ögrenci ve ögretmenlerimiz de yogun ilgi gösterdiler. Ögrencilerimiz kendi evlerinde giydikleri esyalari getirerek, Pakistan'da yasanan deprem bölgesine bu yardimlari gönderiyorlar. Çünkü orada çocuklar, aç ve açikta. Bütün ülke olarak Pakistan'a yardim elimizi uzatmanin ve onlara bir nebze olsun yardimda bulunmanin onurunu yasiyoruz. Okul olarak ögretmeninden ögrencisine, kantincisinden müstahdemine kadar herkes imkanlari ölçüsünde Pakistan halkina gerek maddi gerekse esya olarak yardimda bulunuyor." diye konustu.

Mithat Pasa Ilkögretim Okulu ögrencileri ise, evlerinde bulunan kendi kiyafetlerini okula getirdiklerini ve Pakistan halkin yardim etmekten dolayi onur duyduklarini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious