Pakistan'da 4 günlük kıyamet savaşı senaryosu!

Pakistan'da 4 günlük kıyamet savaşı senaryosu!.22377
  • Giriş : 03.01.2008 / 11:49:00

Dört günlük bir kıyamet savaşı bu... Pakistan ile yeniden o senaryo gündemde.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

4 gün sürecek "Kıyamet savaşı" senaryosu 2003 yılında “The American Conservative” dergisinde “Four Day War” (Dört Gün Savaşı) başlığı ile yayınlanmıştı. Pakistan'da Benazir Butto'nun öldürülmesi ile başlayan kaos bu senaryoyu yeniden gündeme getirdi.
Amerika'nın Butto'nun öldürülmesinden sonra Pakistan'ın nükleer silahlarını korumak amacıyla özel birliklerini bu ülkeye sokacağı iddiası da ortalıkta dolaşıyor. Bu iddiayı Pakistan yönetimi yalanladı. Ancak hatırlanacağı gibi iddia, Butto öldürülmeden 2 ay önce ilk kez ABD basını tarafından ortaya atılmıştı.

İşte böyle bir dönemde 2003 yılında ortaya atılan "4 gün savaşı" yeniden tartışılıyor... Ortadoğu için yazılan Kıyamet Savaşı senaryosu şöyle;

“Birinci gün: Çarşamba; Şafak vakti Negev çölündeki askeri üslerden kalkan İsrail savaş uçakları İran'ın Buşehr'deki nükleer tesislerini yok eder. Saldırı İslam dünyasını sarsar. Milyonlarca insan sokaklara dökülür.

İkinci gün: Perşembe: İsrail'in ABD desteği olmadan saldıramayacağına inanan İran misillemeye geçer. Binlerce devrim muhafızı Irak içlerine girer. İslam dünyasında dev kalabalıklar sokakları kaplar. Kahire, Amman ve Ankara'da İsrail büyükelçilikleri tahrip edilir, ABD büyükelçilikleri ateşe verilir.

Üçüncü gün: Cuma: İslam dünyasında Cuma namazı sonrası kalabalıklar harekete geçirilir. Devlet binaları yağmalanır. Sıkı yönetim ilan edilir. Kargaşa durdurulamaz. Suudi kraliyet ailesi ortadan kaybolur. Endonezya'da, Malezya'da, Mısır'da İsrail'e savaş açılmasını isteyen halk çılgına döner.

Dördüncü gün: Cumartesi: Pakistan ordusundaki İslamcı subaylar Perviz Müşerref'i devirme planını uygulamaya geçirir. Pakistan istihbarat servisi ISI, ülkenin nükleer tesisleri ve nükleer kodların denetimini ele alır. Birkaç saat içinde, nükleer silah yüklenen iki uçak, gizli bir hava üssünden kalkar. Hedefleri Tel Aviv ve Ashdod'dur. Dolambaçlı bir yol izleyerek Doğu Afrika'da yakıt ikmali yapar. Kendilerini Güney Afrika uçakları olarak tanıtır. Kuyruk işaretleri de Güney Afrikalı olduklarına işaret etmektedir. İki uçak intihar pilotları tarafından uçurulmaktadır. İsrail hava trafik kontrolünün kendilerine verdiği hattı izlerken aniden yön değiştirip iki kente dalarlar ve nükleer yüklerini boşaltırlar.

İsrail Pakistan'a misilleme yapar. Milyonlarca insan ölür. Arap yönetimleri çöker. Savaş Ortadoğu'yu kaplar. Yüz binlerce insan ölür. Zayıflayan İsrail ayakta kalma mücadelesi vermektedir ve nükleer silahlarla Arap başkentlerini vurur. Ortadoğu tam bir kaosa sürüklenir.....”

(İbrahim Karagül/Yenişafak)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious