Pakistan'da 9 El Kaideli tutuklandı

Pakistan'da 9 El Kaideli tutuklandı.13710
  • Giriş : 30.01.2009 / 10:03:00

Pakistan, bir Türk kadının da öldüğü bombalı saldırılara katıldıklarından şüphelenilen 9 El Kaide bağlantılı militanın tutuklandığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis, aralarında geçen yıl başkent İslamabad'daki Danimarka Büyükelçiliği ve bir İtalyan lokantasına bombalama eylemlerinin de bulunduğu saldırılara katıldığından şüphe edilen zanlıların dün Ravalpindi kentindeki operasyonda tutuklandıklarını kaydetti.

Polis müdürü Rao Muhammed İkbal, ayrıca üst düzey bir Ordu çalışanını öldüren ve iki ayrı saldırıda daha bulunan zanlıların çok tehlikeli teröristler olduğunu ve saldırılara katıldıklarını itiraf ettiklerini ifade etti.

İkbal, tutuklananların tamamının Pakistanlı olduğunu belirterek, zanlıların 23 Marttaki Pakistan Ulusal Günü'nde saldırı düzenlemeyi planladıklarını, polisin zanlılarla birlikte 100 kilogram patlayıcı ve patlayıcı düzeneği ele geçirdiğini söyledi.

İkbal, zanlıların Taliban'ın Pakistan komutanı ve El Kaide müttefiki Beytullah Mesud ile bağlantılı olduklarına inanıldığını vurguladı. Pakistanlı yetkililer, Mesud'un, 2007 yılının aralık ayında suikasta kurban giden eski Başbakan Benazir Butto'ya düzenlenen saldırının arkasında olduğunu belirtiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*