Pakistan'da bombalı saldırı: 20 ölü

  • Giriş : 14.02.2009 / 13:13:00

Pakistan'ın kuzeybatısındaki militan gruplara yönelik gerçekleştirilen hava saldırısında içlerinde yabancı direnişçilerin de bulunduğu 20 kişinin öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Pakistan istihbarat yetkilileri, ABD ordusuna ait insansız uçakların Güney Veziristan bölgesinde militanlara ait mevzileri bombaladığını, saldırıda aralarında yabancı direnişçilerin de bulunduğu 20 kişinin öldüğü 15 militanın da yaralandığını belirtti.

Yetkililer, Pakistan güvenlik güçlerinin de aynı bölgede daha önce Taliban ve El Kaide ile yerel destekçilerine karşı son yıllarda askeri operasyonlar düzenlediğini söyledi. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen istihbarat yetkilileri, bombardımanın ardından Taliban üyelerinin vurulan bir binadaki ölü ve yaralıları taşıdığını kaydetti.

ABD'nin terörle mücadelede en büyük müttefiklerinden biri olan Pakistan, Amerika'nın Taliban ve El Kaide'nin faaliyet gösterdiğine inanılan merkezden uzak bölgelere füze saldırıları düzenlemesine karşı çıkıyor. ABD, son aylarda Pakistan topraklarındaki şüpheli hedeflere 30'dan fazla füze saldırısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*