Pakistan'da bombalı saldırılar: 7 ölü

  • Giriş : 12.07.2007 / 18:51:00

Pakistan'ın başkenti İslamabad'daki Lal Mescid'e düzenlenen kanlı operasyonun neden olan gerginlik devam ederken, ülkenin çeşitli yerlerinde düzenlenen saldırılarda 3'ü polis, en az 7 kişi öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis yetkilisi Muhammed İkbal, ülkenin kuzeybatısında bulunan Mingora kenti yakınlarında düzenlenen bombalı saldırıda 5 polisin öldüğünü bildirdi. İkbal, bomba yüklü aracın bir kontrol noktasında patlatılması sonucu yaralananların da olduğunu açıkladı.

İstihbarat yetkilileri de, Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan bölgesinde bulunan Miran Şah'ta, yaya bir intihar eylemcisinin üzerindeki bombayı patlattığını, 2 hükümet görevlisinin öldüğünü açıkladı.

İntihar saldırılarının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı, ancak Lal Mescid'e Pakistan ordusunun düzenlediği ve en az 70 kişinin öldüğü operasyon sonrası, Taliban ve El Kaide intikam saldırıları çağrısında bulunmuştu.

Bu arada, Batagram kendinde saldırılara maruz kalan Fransız Kızılhaç kuruluşu ülkeden ayrılmaya karar verdiğini, yardım kuruluşu Care de ülkedeki faaliyetlerini askıya aldırdığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious