Pakistan'da işler çığırından çıktı!

Pakistan'da işler çığırından çıktı!.9661
  • Giriş : 09.11.2007 / 10:53:00

Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in olağanüstü hal ilan edip anayasayı askıya aldığı Pakistan'da, ev hapsine alınan eski Başkaban Benazir Butto'nun taraftarları ile polis güçleri arasında şiddetli çatışmalar çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkent İslamabad'daki evini zırhlı araçlarla kuşattığı Butto'yu gözetim altında tutan polis güçleri, kuzeybatıdaki Peşaver'den gösterinin planlandığı Ravalpindi'ye gitmek üzere toplanan yaklaşık 300 kişiyi dağıtmak için cop ve göz yaşartıcı bomba kullandı. Peşaver'de 25 kişinin de gözaltına alındığı haber verildi.

Demiryolları Bakanı Şeyh Raşid Ahmed, Butto'nun gösteriye gitmesini engellemek için evinde gözaltına alındığını bildirdi. Ahmed, bunun geçici bir durum olduğunu, sadece Butto'nun gösteriye gitmesini engelleme amacı olduğunu söyledi.

Hükümet yetkilileri, Butto'nun lideri olduğu Pakistan Halk Partisi'nin öncülüğünde, Ordu karargahı ve Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in ikametgahının da bulunduğu Ravalpindi'de planlanan gösterinin yapılmasına izin verilmeyeceğini duyurdu. Açıklamalarda, toplantı ve gösteri yasağının uygulanacağı vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious