Pakistan'da militanlar okul bastı, öğrencileri rehin aldı

Pakistan'da militanlar okul bastı, öğrencileri rehin aldı.7978
  • Giriş : 28.01.2008 / 15:45:00
  • Güncelleme : 28.01.2008 / 16:22:44

Pakistan'da silahlı militanlar rehin aldıkları 250 öğrenciyi serbest bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bazı kaynakalara göre 30, diğer bazı kaynakalara göre ise 250 öğrenci rehin.

İçişleri Bakanı Hamid Navaz, kuzeybatıdaki Karak bölgesinde sağlık sektöründe çalışan bir kişiyi kaçırmaya kalkışan 7 kişilik militan grubunun, polisten kaçarken bir okula sığındığını ve okuldaki çocukları rehin aldığını bildirdi. Bakan, militanların, "serbestçe çekip gitmelerine izin verilmesini istediklerini" belirtti.

Bazı kaynaklar, militanların elindeki rehine sayısını 200-250 olarak verirken, bazı kaynaklar 30 kadar öğrenciden söz ediyor.

POLİS OKUL CİVARINDAN ÇEKİLİYOR, MİLİTANLAR GİDECEK

Pakistan hükümeti, Umeyl köyünde 250 kadar öğrenciyi okulda rehin alan dinci militanların gitmesine izin verdi. Devlet televizyonu, güvenlik kuvvetlerinin okulun çevresindeki kuşatmayı kaldıracağını ve dinci militanların serbestçe çekip gitmelerine izin verileceğini bildirdi.

Köy muhtarı Muhammet Eyüp de AFP muhabirine, polisin çekilme emri aldığını söyledi. Muhtar, "Bildiğim kadarıyla müzakere sonuç verdi" dedi. Bir doktoru kaçırmak isterken polisle çatışmaya giren ve okula sığınmak zorunda kalan 7 aşırı dinci militan, 250 kadar çocuğu rehin almıştı. El bombaları ve roketatarlarla mücehhez militanlar, sadece çekip gitmelerine izin verilmesini talep etmişlerdi

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious