Pakistan'da olü sayısı en az 50 oldu!

Pakistan'da olü sayısı en az 50 oldu!.6884
  • Giriş : 13.01.2008 / 11:58:00

Pakistan'ın Afganistan sınırına yakın bir askeri üssüne saldırmak isteyen 300 militana ateş açan yerel güvenlik güçleri 50'den fazla kişiyi öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ordusu sözcüsü Tümgeneral Vahid Arşad, yüzlerce eylemcinin Lhada'daki askeri üsse geçen çarşamba saldırıya geçtiğini, ancak bu saldırının püskürtüldüğünü belirtti.

Yetkililer, El Kaide örgütü lideri Usame Bin Ladin ve birçok Taliban komutanının saklandığı tahmin edilen Lhada'daki çatışmaların, son haftalarda çıkan çatışmaların en kanlısı olduğunu kaydetti.

Pakistan hükümeti, Orta Asya ülkelerinden El Kaide'ye olan katılımları azaltmak için bölgedeki aşiretlerle işbirliğine gitmeye çalışıyor. Bu sabah erken saatlerde Güney Veziristan'da meydana gelen çatışmada, hükümet yanlısı bir aşiret, 2 Özbek eylemciyi ölü ele geçirdi.

Güney Veziristan, Taliban eylemcilerinin Afganistan'daki koalisyon güçlerine saldırmak için hazırlandığı bir kamp bölgesi olarak biliniyor. Birleşmiş Milletler raporlarına göre, intihar bombacılarının yüzde 80'i bu bölgede eğitim görüyor.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious