Pakistan'da patlamalar: 20 kişi öldü

Pakistan'da patlamalar: 20 kişi öldü.25972
  • Giriş : 11.03.2008 / 10:28:00

Pakistan'ın Lahor kentinde sabah iki ayrı yerde meydana gelen patlamalarda 2'si çocuk 20 kişi öldü, 50 kişi yaralndı. Patlamaların intihar saldırısı olabileceği açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Pencap eyaleti arama kurtarma birimi başkanı Rizvan Beşir, Federal Soruşturma Ajansı'ndaki (FSA) patlamada can kaybı sayısının 18'e çıktığını söyledi.

Kentin başka yerinde meydana gelen ikinci patlamada da, iki çocuk hayatını kaybetmişti. Bir hastane yetkilisi, patlamalarda yaralananların sayısının 50'ye yükseldiğini açıkladı.

İlk saldırının hedefi olan FSA'nın Genel Müdürü Tarık Pervez, ağır hasar gören FSA binasının enkaz altında sıkışan yaralıları kurtarmaya çalıştıklarını söyledi.

Bu arada İçişleri Bakanı Hamid Navaz, Reuters ajansına verdiği demeçte, binadaki resepsiyonun yakınında şiddetli bir patlama olduğunu ve patlamaya bomba yüklü bir aracın neden olduğunu kaydetti.

Patlamanın şiddetiyle çok katlı FSA binasıyla yakınındaki bazı binalarda ağır hasar meydana geldiği belirtiliyor.

Öte yandan polis, bir yerleşim biriminde meydana gelen diğer patlamaya da bomba yüklü aracın yol açtığını ve her iki eylemin intihar saldırısı olduğundan şüphelendiklerini açıkladı.

Pakistan polisine göre, ikinci patlamada içinde 2 kişinin bulunduğu otomobil, bir reklam firmasına ait büronun kapısında durduğu sırada infilak etti.

Bu arada Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, saldırıları kınadı ve terörizm eylemlerinin hükümeti yıldıramayacağını söyledi. Patlamalardan biri federal polis binasında, diğeri kentin doğusundaki bir yerleşim biriminde gerçekleşti.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious