Palandöken kayak sezonuna hazır

Palandöken kayak sezonuna hazır.9557
  • Giriş : 30.11.2008 / 12:07:00

Türkiye'nin en önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken Kayak Merkezinde tüm hazırlıklarını tamamlayan oteller, sezonu açmak için yeterli karın yağmasını bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Kayak Merkezindeki oteller kış hazırlıklarını tamamlamasına karşın, bu yıl karın geç yağması nedeniyle özellikle Kurban Bayramı öncesinde beklenen rezervasyon sayısına ulaşılamadı. Otel yetkilileri kayak merkezinde Kurban Bayramı'na kadar kayak yapmak için gerekli olan kar miktarının oluşacağına inandıklarını belirttiler.

Polat Renaissance Erzurum Oteli Genel Müdürü Gökçe Erendor, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sezon öncesi hazırlıkları tamamladıklarını belirtti.

Tüm hazırlıklarını tamamladıklarını ve ilk misafirlerini beklemeye başladıklarını anlatan Erendor, ''Pistlerimizi genişlettik. Karın yağmasıyla birlikte her şeyimizle hazır olacağız'' dedi.

Karın yeteri kadar yağmamasının sezonun geç açılmasına neden olduğunu ifade eden Erendor, şöyle konuştu:

''Karın yağmaması Kurban Bayramı'nı da etkiledi. Ancak bayrama kadar yağış bekliyoruz. Karla birlikte misafirlerimiz de Erzurum'a gelecek. Bu yıl Azerbaycan, Gürcistan ve İran pazarlarına yöneliyoruz. Söz konusu ülkelerden misafirlerimizi Erzurum'a getireceğiz. Ayrıca iç pazardan daha fazla yerli turisti Palandöken'e çekmeyi amaçlıyoruz. Palandöken Kayak Merkezi Türkiye ve Avrupa'daki sayılı kayak merkezleri arasında yer alıyor. Kar kalitelisi ve doğal pistleriyle Palandöken, keşfedilmemiş bir cevherdir. Erzurum'un 2011 Dünya Üniversiteler Arası Kış Spor Oyunları'na ev sahipliği yapacak olması Türkiye'nin ve kentin tanıtımı için de çok büyük bir şanstır.''

-DEDEMAN Erzurum OTELİ GENEL MÜDÜRÜ AVŞARER -

Dedeman Erzurum Oteli Genel Müdürü Nuri Avşarer ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, kış sezonu öncesi tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirtti.

Otellerinin mutfaktan odalara kadar tamamen yenilendiğini bildiren Avşarer, ''Tüm hazırlıklarımız tamamlandı. 4 Aralıkta ilk müşterilerimiz otele girecek'' diye konuştu.

Geçen yıl Erzurum'a Kasım ayında kar yağdığını ve Palandöken Kayak Merkezinde kayak yapılmaya başlandığını anımsatan Avşarer, şu açıklamalarda bulundu:

''Karın geçen yıla göre geç yağması bize darbe vurdu. Rezervasyon için arayan misafirlerimiz kayak merkezinde kar olup, olmadığını soruyor. Önümüzdeki günlerde yoğun kar yağmasını bekliyoruz. İyi bir kar yağması ve pistlerin hazırlanması ile birlikte misafirlerimiz Kurban Bayramı'nda da kayak yapmaya gelebilir.''

-JAPONLAR İLK DEFA PALANDÖKEN'E GELECEK-

Özellikle müşterilerine sunacakları yemekler konusunda iddialı olduklarını kaydeden Avşarer, şunları söyledi:

''Bu yıl mutfağımız konusunda iddialıyız. Konularında uzman kişileri istihdam ettik. Otelimize gelen misafirlerimizin yüzde 80'ini yabancılar oluşturuyor. Bu sezon yurt içinden gelenlerin de hoşlanacağı çalışmalar yaptık. Rusya'nın dışında İran'dan da misafirlerimizi ağırlayacağız. Ayrıca ilk defa Japonya'dan müşterilerimiz gelecek. Dedeman Grubu olarak pazarlama çalışmalarımız küresel krize rağmen tüm hızıyla devam ediyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*