'Palandöken'i hiç görmedim'

  • Giriş : 12.02.2006 / 00:00:00

Kayak turizminin önemli merkezlerinden Palandöken'e gelen vatandaşlar 1 YTL ödeyerek gondol liftle gezi imkanı buluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaklaşık 2 yıldır zam yapılmayan bilet fiyatları da vatandaşları memnun ediyor. Sporcular gondol lift, teleferik ve telesiyejlere ücretsiz binerken, kayakseverler ve vatandaşlar da Ejder Tepesi'ne sadece bir YTL vererek ulaşıyor. Kayakseverler eğer 10 kez zirveye çıkmak isterse indirim yapılarak 8 YTL ödüyor.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Gondol Lift Bilet Satış Sorumlusu İhsan Topaloğlu, vatandaşları Palandöken'i tanımaya davet ediyor. Topaloğlu, "Palandöken'i hiç görmeyenler; gelip güzel merkezimizi tanısınlar. Bizler halkımıza hizmet için buradayız. Kayak yapmasalar bile sadece Palandöken'i gezsinler. Hem stress atar hem de güzel bir gün geçirmiş olurlar." dedi.

Erzurum'da Palandöken'e sadece kayak yapmak ya da teleferiklere binmek için de gidilmiyor. Haftasonu tatilini fırsat bilenler, Palandöken'de piknik yapmayı da tercih ediyor. Özellikle hafta sonunda birçok Erzurumlu mangal yapmak için Palandöken'in yolunu tutuyor. Soğuk havalara aldırış etmeyen vatandaşlar, kar üzerinde güzel bir hafta sonu geçirmek için Palandöken'i seçiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious