'Paletli ambulans' dönemi başladı

  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Sağlık Bakanlığı tarafından kar nedeniyle yolları kapanan köylere hizmet vermesi amacıyla Bingöl'e gönderilen paletli ambulanslar hizmete başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çetin kış koşullarında, yolları kar nedeniyle sürekli kapanan köylere hizmet vermesi için Sağlık Bakanlığı tarafından alınan ve Bingöl'e gönderilen 2'si paletli, 1'i kepçeli paletli, 2'si tekerlekli ve1'i 4 çekerli toplam 6 ambulans Sağlık İl Müdürlüğü'ne yapılan açılış töreniyle hizmete başladı.

Açılışı yapan Bingöl Valisi Vehbi Avuç, bu ambulansların ambulanslar özelikle kırsal kesimlerdeki hastaları hastanelere taşıyacağını belirtti. Bunun çok güzel bir hizmet olduğuna değinen Avuç, kimsenin hastalanmaması ve bu ambulansların kullanılmaması temennisinde bulundu.

Ambulanslarla ilgili kısa bir bilgi veren İl Sağlık Müdürü Köksal Hamzaoğlu, "Sağlık Bakanlığı'ndan Bingöl'e 6 adet ambulans gönderilmiştir. "Gönderilen ambulanslardan 3 tanesi tekerlekli ve 3 tanesi de paletlidir. Kar yağışının fazla olduğu yerlerde bu ambulanslar kara saplanmadan 30 ile 90 kilometre arasında hız yapabiliyor. 2 hasta taşıma kapasitesine sahip araçlar, aynı zamanda asfalt yolda da hareket edebiliyor" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious