Pamuk turizmciyi sevindirdi

  • Giriş : 16.10.2006 / 00:00:00

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Oktay Varlıer, Orhan Pamuk'a Nobel Edebiyat Ödülü verilmesinin Türkiye'nin tanıtımına, Türk turizmine katkısı olacağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Oktay Varlıer, “Bunu başka şeylere bağlamamak gerekir. Pamuk, bu ödülü Ermeniler konusundaki aykırı görüşleri dolayısıyla almadı. Her yerde Orhan Pamuk'un kitapları var, satılıyor. Herkes bu kitaplar ile Türkiye'nin adını duyuyor. Pamuk'un bu ödülü alması Türkiye'nin tanıtımına, Türk turizmine de katkısı olacaktır” diye konuştu.
Pamuk'un “İstanbul”, “Kar” ve “Cevdet Bey ve Oğulları” kitaplarının yabancı okuyucularda Türkiye ilgisi uyandıracağını düşündüğünü ifade eden Varlıer, şunları kaydetti: “Bu kitaplar yabancılarda Türkiye'ye gelme isteği doğuracaktır. Pamuk'un kitaplarını okuyan turistlerin Türkiye'ye ilgi duyup geleceğini düşünüyorum. Özellikle kültür düzeyi yüksek turistler gelecektir. Bu da turizm açısından çok iyi geçmesi beklenmeyen 2007 yılı için iyi olacaktır. Özellikle kültür ve inanç turizmine katkı sağlayacaktır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious