Pamukoğlu: İktidarın alternatifi biziz

Pamukoğlu: İktidarın alternatifi biziz.8931
  • Giriş : 09.11.2008 / 14:14:00

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, ''Ana muhalefeti biz yapıyoruz, iktidarın alternatifi biziz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Pamukoğlu, partisinin Kocaeli İl Başkanlığı hizmet binasının açılışının ardından düzenlediği basın toplantısında, partinin 2 ay önce kurulmasına rağmen çok hızlı şekilde 40 ilde örgütlendiğini, ocakta büyük kongreyi yaparak genel seçimlere hazırlanacaklarını bildirdi.

Yasal olarak yerel seçime giremeyeceklerini, hedeflerinin genel seçimler olduğunu ifade eden Pamukoğlu, ''İlk seçimlerde iktidar olmayı hedefliyoruz. Ana muhalefeti biz yapıyoruz, iktidarın alternatifi biziz'' diye konuştu.

Pamukoğlu, ''terörle mücadele'' konusundaki bir soru üzerine, şunları kaydetti:

''Bizim için yapılacak şeyler, Dicle'nin doğusundaki dağları eşkıyalardan temizleyeceksiniz. Onları besleyen yerleşim alanlarındaki destekçilerini, liderlerini yakalayacaksınız. Bize müttefik olduklarını söyleyen, ancak onlara destek olan ülkelerle diplomatik olarak görüşeceksiniz. Bunların hepsini aynı anda yapacaksınız. Böylece 365 gün içinde terörü bitiririz.''

Daha sonra Hak ve Eşitlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Engin Gümüş'e parti rozetini takan Pamukoğlu, partililerle de bir süre görüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*