Pamukoğlu oyunun rengini belli etti

Pamukoğlu oyunun rengini belli etti.9969
  • Giriş : 29.10.2008 / 11:22:00

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu yerel seçimlere katılamayacaklarını açıkladı. Pamukoğlu kimleri destekleyeceklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Pamukoğlu, partisinin il binasının açılışı için geldiği Bursa'da düzenlediği basın toplantısında, ''üretim gücünün batı tarafından elinden alınması'' nedeniyle Türkiye'nin bağımsızlığının lafta kaldığını iddia etti.

Türkiye'nin stratejik kurumlarının hepsinin bir şekilde satıldığını vurgulayan Pamukoğlu, buna karşılık dış borç ve işsizliğin arttığını öne sürdü.

Pamukoğlu, partisinin 2 ay önce kurulmasına rağmen en geç 3-4 ay içinde büyük kongrelerini düzenleyeceklerine dikkati çekerek, ''Yasalara göre, seçimlere katılabilmemiz için kongre yaptıktan sonra en az 6 ay geçmesi gerekiyor. Bu nedenle yerel seçimlere katılamayacağız, fakat bu ülkenin her yerindeki belediyelerde, dürüst, idealist ve bağımsız başkan adaylarını destekleyeceğiz'' dedi.

Terörle mücadeleyle ilgili bir soru üzerine Osman Pamukoğlu, şunları söyledi:

''Terörle mücadele, benim için çok büyük bir mesele değil. Dicle'nin doğusundaki dağları eşkiyalardan temizleyeceksiniz, dağları besleyen yerleşim alanlarındaki milisleri bulacaksınız, lider kadro neredeyse gidip alacaksınız, bize müttefik olduklarını söyleyen fakat örgüte lojistik destekte bulunanlarla görüşeceksiniz ve bunların hepsini aynı anda yapacaksınız. Bunları yaptıktan 365 gün sonra, dağlarda dolaşan bir kişi göremezsiniz.''

Pamukoğlu, partisinin geleceğinden umutlu olup olmadığı yönündeki görüşlerinin sorulması üzerine, ''Mevcut partilerden umudunu kestiği için halk bu partiyi istedi. Biz de bu yüzden partiyi kurduk'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*