Pamukoğlunun vaadi: İdam geri gelecek

Pamukoğlunun vaadi: İdam geri gelecek.9685
  • Giriş : 19.11.2008 / 22:02:00

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, iktidara geldiklerinde idamı geri getireceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HAK ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, iktidara gelmeleri halinde idamı geri getireceklerini söyleyerek, “İdam özellikle terör örgütü kuranlar, işletenler için gerekli olacak” dedi. Pamukoğlu, siyasetçiler, bürokratlar ve üst düzey memurların dokunulmazlığını da kaldıracaklarını kaydetti.

Partisinin Antalya il binasının açılışını yapan Pamukoğlu, İl Başkanı Orhan Saygın'a parti rozetini taktıktan sonra kendisini bekleyen partililere hitap etti. Ülkenin sıkıntılarını iyi bildiğini belirten Pamukoğlu, 2009 sonbaharında Türkiye'nin erken genel seçime gideceğini savundu. Pamukoğlu, parti programında iki temel sorun belirdiklerini kaydetti. Birinci sorunun işsizlik, sağlık ve eğitim olduğunu kaydeden Osman Pamukoğlu “İki numaralı sorun ise huzurun sağlanması, yani güvenlik, yani terör” dedi. Türkiye'de bugün yaşanan terör olaylarının, terörün en üst düzeyde olduğu 90'lı yılları geride bıraktığını kaydeden Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı, “Terörün siyasal amacı bugün 90'lı yılların da üzerine çıkmış durumdadır” dedi.

YEREL SEÇİMDE YOK

Partisinin, Siyasi Partiler Kanunu'nda düzenlenen seçimlere girebilme şartlarını sağlayamadığı için yerel seçimlere giremeyeceğini kaydeden Pamukoğlu, “Partimizin Büyük Kurultayı'nı Ocak ayının ikinci yarısında yapmayı planlıyoruz.
Siyasi Partiler Kanunu'na göre yerel ve genel seçimlere girebilmek seçim tarihiyle kurultay arasında 6 aylık bir sürenin geçmiş olması lazım. Bunu sağlayamadığımız için yerel seçimlere giremiyoruz” diye konuştu.

DİCLE'NIN DOĞUSU HARİÇ MÜRACAAT VAR

Osman Pamukoğlu, 7 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında tüm Türkiye'de partiye müracaat edenlerin sayısının 22 bini bulduğunu belirterek, “Partiye katılmak isteyenlerin büyük kısmı meclisteki partilerden geliyor. Yüzdeleri şöyle A partisinden yüzde 37, B partisinden yüzde 26, C partisinden yüzde 13. Partiye müracaat edenlerin yüzde 36.7'si, hiçbir partiye mensup olmayanlardan oluşuyor” diye konuştu.
Türkiye'nin her yerinden katılım için başvurular olduğunu belirten Pamukoğlu, “PKK ve uzantısı partinin tam baskısı altında bulunan Dicle'nin doğusu hariç, her yerden müracaat var. Böyle birşey ummuyordu kimse” dedi.

'DOKUNULMAZLIKLAR KALKACAK, İDAM GEREKLİ'

Yerel seçimlerin önemli olduğunu, fakat Türkiye'nin sorunlarını çözüm yerinin meclis olduğunu kaydeden Pamukoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hedef Meclis'tir. İktidara geldiğimizde yolsuzluğu ortadan kaldıracağız. Bu yolsuzlukların yapıldığı yer kamu maliyesi, ihaleler ve yerel yönetimlerdir. Bunların hepsini bulup çıkartacağız, yargılayacağız. Sadece ceza değil, bütün gayrimenkullerine ve ne kadar nakdi paraları varsa hepsine el koyacağız. Hepsini satıp hazineye irad edeceğiz. Buna hırsızlık diyorum. Bunun altında ihalede suistimalden rüşvete kadar herşey var. Bunun için yapılması gereken birşey var. Siyasetçiler, bürokratlar ve üst memurlardan dokunulmazlık kaldırılacak.”

Osman Pamukoğlu, iktidara gelmeleri halinde idamı da geri getireceklerini söyledi. Avrupa Uyum Yasaları ile Türk hakimleri yargı inisiyatifinin elinden alındığını savunan Pamukoğlu, “İdam özellikle terör örgütü kuranlar, işletenler için gerekli olacak. Çoluğun çocuğun canını alanlar kendilerinde bunu ne kadar hak görüyorsa devlet de bunların canının ne olacağı konusunda kendinde hak görmek zorundadır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*