Pamuk'un kitapları yok satıyor

  • Giriş : 15.10.2006 / 00:00:00

Nobel ödüllerinin verildiği Stockholm'de Orhan Pamuk'un kitapları tükendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nobel ödüllü Pamuk'un kitapları ödülün verildiği Stockholm'de yok satıyor.

Kraliyet Akademisi'nin bu yılın edebiyat ödülünü Orhan Pamuk'un kazandığını açıklamasının ardından İsveç'in başkentindeki kitapçılarda sınırlı sayıda bulunan Pamuk kitapları kısa sürede tükendi. Stockholm'ün merkezindeki kitapçılar, Nobel ödüllü yazarın eserlerini merak eden kitapseverlerin taleplerini geri çevirmek zorunda kalıyor. Akademi Kitabevi çalışanları, Orhan Pamuk kitapları için sipariş verdiklerini, kitapların önümüzdeki hafta raflardaki yerini alacağı müjdesini veriyor.

Stockholm'ün merkezindeki kitapçıların vitrinlerinde sadece Orhan Pamuk'un afişleri dururken, Kista bölgesindeki büyük Bokia kitapçısında ise sadece 3 adet numune Pamuk kitabı kalmış. Kitapçılar her milletten ve kesimden Pamuk'un eserlerine talebin yüksek olduğunu, bu talebi karşılamak için sipariş verdiklerini dile getiriyor.

Nobel Edebiyat Ödülü'nü almasından sonra Pamuk'un kitaplarına talep patlaması bekleniyordu. İsveç Kraliyet Akademisi yetkilisi Horace Engdahl, Cihan'a yaptığı açıklamada gerek İsveç gerekse dünya çapında Nobel alan ilk Türk yazarın eserlerine ilginin artacağını söylemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious