Pamuk'un konukları

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

Pamuk, Nobel ödülünü verdiği bir geceyle kutladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Orhan Pamuk, Nobel Ödülü sonrası dostlarına Beyoğlu'nda bir meyhanede davet verdi. Sanat camiasından ise, geceye sadece Teoman ve Orhan Gencebay katıldı.

Orhan Pamuk, bu yılki Nobel Edebiyat Ödülü'nü alması nedeniyle önceki gece yakın dostlarına İstanbul'da bir meyhanede davet verdi. Beyoğlu'ndaki meyhanede geç saatlere kadar süren yemekte, Pamuk'un iki sürpriz sanatçı konuğu da vardı: Orhan Gencebay ve şarkıcı Teoman. Davette ev sahipliğini Pamuk'un kitaplarını Türkiye'de basan İletişim Yayınları yaptı. Pek çok yazarla gazetecinin katıldığı gecede Orhan Pamuk, konuklarıyla yakından ilgilendi ve kendi dijital fotoğraf makinasıyla birbirinden ilginç fotoğraflar çekti. Geceye katılan sanatçılardan Orhan Gencebay, "Adaşım Orhan Pamuk beni önceki gün arayarak davet etti. Bu daveti almaktan dolayı onur ve gurur duydum. Çok sevdiğim ve uzun süredir görmediğim dostlarımı gördüm. Filozofların, bilim adamlarının olduğu çok seçkin konukların olduğu özel bir geceydi"SABAH HEDİYE EDİLDİ Orhan Gencebay ve Ali Kırca ile hatıra fotoğrafı çektiren Pamuk’a, Nobel Ödülü’nü kazandığı haberinin yer aldığı SABAH gazetesinin 1’inci sayfası da armağan edildi.dedi. Şarkıcı Teoman ise "Bütün kitaplarını okudum. Her röportajımda kendisinden bahsederim. Bir gün önce kendisi aradı ve geceye davet etti. Büyük onur duydum. Daha önce kendisi ile tanışma fırsatı bulamamıştım" diye konuştu.

GECEDE KİMLER VARDI?
Rahatsızlığına rağmen Habertürk TV'nin sahibi Ufuk Güldemir'in de hazır bulunduğu geceye katılan isimler ise şöyle: Gazeteciler, Ali Kırca, Murat Belge, Mustafa Karaalioğlu, Hasan Cemal, Ömer Madra, Altan Öymen, Okay Gönensin, Doğan Satmış, Yavuz Baydar, Hakkı Devrim, Serdar Devrim, Ayşe Karasu Özek, Cengiz Çandar, Doğan Hızlan, Etyen Mahcupyan, İhsan Yılmaz, yazarlar Perihan Mağden, Feridun Andaç, Zeynep Oral, Şebnem İşigüzel, İpek ve Oral Çalışlar, işadamı Osman Kavala, Ali Nesin ve fotoğrafçı Manuel Çıtak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious