Pangaltı'da polisle göstericiler arasında gerginlik FOTO

Pangaltı'da polisle göstericiler arasında gerginlik FOTO .9626
  • Giriş : 01.05.2008 / 10:52:00
  • Güncelleme : 01.05.2008 / 10:58:25

Pangaltı'da toplanan işçiler Taksim'e çıkmak üzere harekete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ZEKİ SEZER DE DİSK BİNASINA GİRDİ
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ve yanındaki heyet az önce DİSK Genel Merkezine geldi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de DİSK merkezinde. Merkezde bulunan yaklaşık 1500 kişilik göstericinin binadan çıkmasına izin verilmiyor.

DOLAPDERE'DE SIKI ÖNLEM
Dolapdere'den Taksim'e hareket etmek üzere marjinal grupların toplanmaya başladığı bildiriliyor. Polis Okmeydanı-Taksim istikametinde trafiği kesti. Dolapdere'de şu anda yaklaşık 200 kişilik bir grubun toplandığı bildiriliyor.

PANGALTI'DA GERGİNLİK
1 Mayıs kutlamaları için Pangaltı'da toplanan gruplar Taksim'e yürümek için harekete geçti. Özellikle arasokaklardan çıkan gruplarla polisler arasında sık sık gerginlik yaşanıyor. Panzerler kalabalığa tazyikli su sıkıyor.Göstericiler kaldırım taşlarını sökerek polise fırlatıyor. Göstericiler ara sokaklardan Halaskargazi Caddesi'ne çıkmaya çalışıyor. Polisin mukavemeti sürüyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde kriz masası oluşturuldu.

 
 
 
 


CHP'Lİ VERKİLLER DE OLAY YERİNDE

Şişli Pangaltı'da bulunan CHP Şişli İlçe Başkanlığı önüne gelen 20 kadar CHP'li milletvekili polisin tazzikli su ve gaz bombasıyla yaptığı müdahaleden etkilendi.

DTP'Lİ TUNCEL DE OLAY YERİNDE

DTP Milletvekili Sebahat Tuncel de Pangaltı'daki olayların olduğu yerde. Tuncel, ara sokaklardaki göstericilere destek veriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious