Paniğe kapıldı, yanarak öldü

Paniğe kapıldı, yanarak öldü.5875
  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Heyecandan kapının anahtarını kıran anne, yanarak hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya'da meydana gelen yangında heyecandan kapının anahtarını kıran ve pencerelerde korkuluk olduğu için banyoya sığınan anne Safire Oral (28) ve engelli kızı Mübare Oral (8) yanarak hayatını kaybetti. 1 yaşındaki bebek ise banyo penceresinden komşulara uzatılarak kurtarıldı.
Antalya'nın Baraj Mahallesi'ndeki 5867 Sokak, No 6'daki gecekonduda çıkan yangında anne Safire Oral ve kızı Mübare Oral yanarak can verdi. Yangın çıktığında evden kaçmak için anne Safire Oral'ın kapıya koştuğu fakat heyecandan kapının anahtarını kırdığı bildirildi.

Kapıdan çıkamayan anne ve kızları pencerelerin demir parmaklıklarla kapatılmış olması nedeniyle, parmaklığın olmadığı banyoya sığındı. 1 yaşındaki bebeğini pencereden komşularına uzatan anne Safire ve engelli kızı Mübare içerde kaldı ve yanarak hayatlarını kaybetti. 1 yaşındaki bebek ise Antalya SSK Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Vatandaşlar ise itfaiyenin olay yerine yarım saat geç geldiğini belirterek tepkilerini dile getirdi. Yangın haberini alan çamaşır fabrikasında çalışan işçi baba Hamza Oral ise olay yerine geldiğinde yangında kül olan eve girmeye çalıştı. Emniyet güçleri baba Hamza Oral'ı güçlükle olay yerinden uzaklaştırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious