Panik yapan köylü hastaneye akın etti

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

Aniden fenalaşarak ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Mehmet Akif Ağlamaz’ın (7) ölümü köyde paniğe sebep oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ağrı’nın Patnos ilçesine bağlı Gençali köyünde evlerinin önünde oynadığı sırada aniden fenalaşarak hastaneye kaldırılan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Mehmet Akif Ağlamaz’ın (7) ölümü köyde paniğe sebep oldu.

Ağlamaz’ın yediği bozuk turşu nedeniyle hayatını kaybettiği tahmin edilirken, rahatsızlanan 35 kişi ise soluğu hastanede aldı.

Edinilen bilgiye göre, şu ana kadar yaklaşık 35 kişi Ağrı Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken, çocuklar ise Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne sevk edildi.

Sağlık Müdürü Dr. Osman Gelebek, şüpheli ölüm nedeniyle köye doktor ve hemşire olmak üzere bir grubun gönderildiğini söyledi. Dr. Gelebek, "Ekiplerimiz köyden numune aldı. Çocuğun yediği turşudan, sudan ve gıdalardan numune alındı. Köydekiler biraz panik yaptı. Biz de en ufak rahatsızlığı olanı dahi hepsini hastaneye sevk ettiriyoruz. Şu anda 2 kişi de Erzurum Numune Hastasine sevk edildi. Herşey kontrol altında." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious