Pantolon indirme rezaletinde rezillik

  • Giriş : 19.08.2006 / 00:00:00

Canlı yayında pantolonu indirilen Hilmi Türe, yeni yayın döneminde de Erbil ile birlikte ekrana çıkacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türe’nin Erbil ile bir yıllık daha sözleşme imzaladığı ve programlarında yer alacağı kaydedildi.

ıÜüRadyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), vatandaşlardan gelen yoğun tepki üzerine ATV’de yayınlanan Erbil’in sunduğu ’’Ya Şundadır Ya Bunda ’’ programından ötürü sözkonusu televizyon kanalına 12 kez program durdurma cezası verildi. Erbil, canlı yayında pantolon indirme olayından sonra televizyon kanalını zor durumda bırakmıştı. Erbil’in RTÜK’ün ceza yağdırdığı programı yeni yayın döneminde SHOW TV’de sunacağı öğrenilirken, pantolonu indirildiği için olay adam olan Hilmi Türe’nin de bu programa çıkacağı kaydedildi.

Bu arada, "Ya Şundadır Ya Bunda" isimli programında, bir vatandaşın pantolonunu indirerek gündeme oturan Mehmet Ali Erbil’den dolayı ATV’ye 12 kez program durdurma cezası verdi.

Üst Kurul geçtiğimiz aylarda cerayan eden olay için, kamuoyundan gelen yoğun tepkileri de değerlendirerek olağanüstü toplantı yapmıştı. Toplantı sonucunda, programın yayınlandığı kanal olan ATV’den savunma istenmesi kararlaştırılmıştı. ATV’den gelen savunmada, Mehmet Ali Erbil’in suçlanması ve dava açılacağı bildirilmesi de RTÜK’ü tatmin etmedi. Üst Kurul, kanala 12 kez program durdurma cezası verdi. Böylece ilk kez bir televizyon kanalı bu kadar yüksek bir program durdurma cezası aldı.

Önümüzdeki 12 gün boyunca "Ya Şundadır Ya Bunda" programının yayınlandığı saatte ATV’nin yayınları durdurulacak. Durdurulan program yerine de ikame program olarak belgeseller yayınlanacak. Olaydan sonra Mehmet Ali Erbil’in programı yayından kaldırılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious