Papa, Amerikalı piskoposları eleştirdi

Papa, Amerikalı piskoposları eleştirdi .12380
  • Giriş : 17.04.2008 / 11:20:00
  • Güncelleme : 17.04.2008 / 11:22:41

Papa 16. Benediktus Amerikalı piskoposları, ülkede Katolik Kilisesi'ni sarsan cinsel taciz skandalı sırasında takındıkları tutum yüzünden eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBC'nin haberine göre, 16. Benediktus, piskoposların bazen sorunla mücadelede çok kötü bir performans sergilediklerini söyledi. Papa, Amerikan toplumunda bazı değerlerin bozulmasının da, kendisini çok utandıran bu krizin nedenlerinden biri olduğunu belirtti.

16. Benediktus cinsel taciz skandalıyla ilgili davaların ülkede Katolik Kilisesi'ni aklamasını umuyor. Papa, göreve seçilmesi sonrası ilk kez ABD'yi ziyaret ediyor. Katolik Kilisesi'nin lideri son açıklalamalarını ise Amerikalı piskoposlara hitabında yaptı. Dün 81. doğum gününü kutlayan Papa, Beyaz Saray'da ABD Başkanı George Bush'la da bir araya geldi.

16. Benediktus ABD'deki temasları sırasında bugün bir ayine katılıp bir üniversitede de konuşma yapacak, yarın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na hitap edecek, Pazar günü de New York'ta 11 Eylül saldırılarının hedefi olan ikiz kulelerin bulunduğu alanı ziyaret edecek. Papa'nın programında, yöneteceği iki ayin daha bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious