'Papa 2 bin gazeteci ile gelecek'

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Papa 16. Benediktus'un, Marmara Grubu Vakfı üyelerinden oluşan bir heyeti kabul ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vakıftan yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanlığı ile İtalya Dışişleri Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği “Türkiye-İtalya ilişkilerinin 150. yıl dönümü toplantıları” münasebetiyle Roma'da bulunan heyetin, Papa'yı ziyaret ettiği kaydedildi.
Açıklamada, Papa 16. Benediktus'un, Dr. Akkan Suver başkanlığındaki heyeti kabulünde, “Türkiye ziyaretine büyük önem verdiği ve 2 bin civarında gazeteci ile geleceğini söylediği” ifade edildi.

Marmara Grubu Vakfı aracılığıyla Türk milletine esenlikler de dileyen Papa 16. Benediktus'un, “Türkiye ziyaretinin uluslararası barışa ve sevgiye yeni ufuklar açacağına inandığını söylediği” belirtildi.

Papa 16. Benediktus'un ayrıca, Marmara Grubu Vakfının 10 yıldır düzenlediği ”sevgi ve barış iftarları”na büyük değer verdikleri, bundan dolayı 2 iftara bakan seviyesinde katıldıklarını dile getirerek, kabulde de bu çalışmaların payının büyük olduğunu vurguladığı bildirildi.

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver'in de kabulde, “Türk milleti ve devletinin kendilerini beklediği, misafirliği süresince meydana gelmesinden endişe edilen bir iki gösterinin ise demokrasinin erdemi olarak değerlendirilmesi gereği” üzerinde durduğu kaydedildi.

Ziyarette Vatikan'ın Dinlerarası Diyalog Bakanı Luigi Celata'nın da hazır bulunduğu ifade edildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious