Papa için hazırlıklar sürüyor

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

28 Kasım’da Türkiye’ye gelecek olan Papa 16. Benedict’in İstanbul ziyareti için alınan emniyet tedbirleri gözden geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Ayrıca Cumhuriyet Caddesi’nde ve Vatikan Büyükelçiliği İstanbul Temsilciliği’nin bulunduğu sokağa bağlanan ara yollarda çok sayıda Özel Harekat Polisi ve panzer konuşlandırıldı.

Öte yandan, Papa 16. Benedict’in 1 Aralık Cuma günü Saint Esprit (Kutsal Ruh) Kilisesi’nde düzenlenen ayini yöneteceği öğrenildi. Papa’nın katılacağı ayin öncesi Saint Esprit Kilisesi’nde de hummalı bir hazırlık başlatıldı. Kilise’nin bahçesine Papa 15. Benedict’in ile Türk dostu olarak bilinen Papa Roncalli’nin bir heykeli konulurken, kalabalık olması beklenen ayinde davetlilerin ayakta kalmaması için kiliseye çok sayıda sandalye getirildi.

Ankara’da Papa hazırlıkları

Ankara, Papa 16. Benedict’in gelişine hazırlanırken Papa’yı takip edecek olan dünya basınına da Hilton Otel’de özel bir yer tahsis edildi.

Türkiye’ye 4 günlük bir ziyaret gerçekleştirecek olan Papa 16. Benedict için Ankara’da yoğun güvenlik önlemleri alınırken Papa ile ilgili gelişmeleri takip edecek olan basın mensupları için de Hilton Otel’de özel bir alan ayarlandı. Dünya basınının yakından takip ettiği ziyaretler süresince Hilton Otel’de ayrılan özel alanda basın mensuplarının rahat çalışması sağlanacak. Basın mensupları için otelde ayrılan alana haber yazımı için kullanılacak bilgisayarlar ve masalar yerleştirilirken sorun yaşamamaları için de özel bir danışman tahsis edildi.

Yarın öğle saatlerinde Ankara’ya gelmesi beklenen Papa’nın Anıtkabir ziyareti, Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ndeki tören ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile yapacağı görüşmelerin yerli ve yabancı çok sayıda basın mensubu tarafından takip edilmesi bekleniyor.

Ankara’da sadece bir gün kalacak olan Papa, kaldığı süre içerisinde Vatikan Büyükelçiliği’nde ikamet edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious