Papa İzmir'e gitti

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in resmi davetlisi olarak dün Türkiye'ye gelen Vatikan Devlet Başkanı ve katolik dünyasının ruhani lideri Papa 16. Benedict, İzmir'e gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

VİP Salonu'nda bir süre dinlenen Papa, burada Devlet Bakanı Beşir Atalay'a ziyaretinin son derece olumlu geçtiğini belirterek, teşekkür etti. Papa, ''Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile yaptığım görüşmeler önemli ve olumlu geçti'' dedi.

Papa 16. Benedict, Devlet Bakanı Beşir Atalay tarafından törenle uğurlandı. Uğurlamada, Ankara Valisi Kemal Önal, Garnizon Komutanı Korgeneral Saldıray Berk ve öteki ilgililer de hazır bulundu.

Papa ve beraberlerindekileri taşıyan THY'ye ait ''Bodrum'' adlı uçak, saat 09.00'da İzmir'e hareket etti.

Papa, Selçuk'taki Meryem Ana Kilisesi'nde ayin yönetecek. Papa 16. Benediktus, daha sonra İstanbul'a geçecek ve Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret edecek.

Geceyi İstanbul'da geçirecek olan Papa 16. Benediktus, yarın Fener Rum Patrikhanesi'ndeki ayine katılacak, ardından da balkondan halkı selamlayarak, hitap edecek. Papa, aynı gün Ayasofya Müzesi ile Sultanahmet Camisi'ni de ziyaret edecek.

16. Benedict, 1 Aralık Cuma günü, İstanbul'daki Holy Spirit Katedrali'ndeki ayini yönetecek ve öğleden sonra Türkiye'den ayrılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious